سه شنبه ۱۳۹۳/۶/۱۱
کد خبر: 10581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ شنبه ۲۶ اسفند - 1:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

در آخرین جلسه شورای عالی بیمه چه گذشت؟

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

صنعت بیمه -  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

 

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد نگرانی‌های مربوط به افزایش پدیده زیرمیزی با توجه به تعرفه‌های تعیین شده، گفت: میزان تعرفه‌ها چه افزایش داشته باشد و چه کاهش همواره نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، خیلی از افرادی هستند که میزان تعرفه هرچقدر هم باشد تنها به تعهدات خود عمل می‌کنند، به هر حال وزارت بهداشت باید از طریق اهرم‌های خود و نیز به کمک سایر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی با این گونه اقدامات مقابله کند.

 

وی در مورد مباحث مطرح شده در چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه عنوان کرد: از هشت دستور مطرح شده در این جلسه تنها یک موضوع به آینده موکول شد که آن هم مربوط به خدمات قابل ارائه توسط متخصص پزشکی ورزشی بود که به دلیل نیاز آن به بحث و کارشناسی بیشتر بررسی آن به وقت دیگری که احتمالا اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود موکول شد.

 

عباسی در ادامه به مصوبات چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه اشاره و بیان کرد: مشکلاتی در تامین و تعهدات بیمه‌ای تجهیزات پزشکی و ورود و خروج این تجهیزات وجود دارد که این امر بررسی و رفع مشکلات آن برای اولین بار در این جلسه مصوب شد.

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در این جلسه افزایش تعرفه دیالیز صفاقی به منظور استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نیز مصوب شد.

 

وی در مورد دیگر بند پیشنهادی مصوب در این جلسه اظهار کرد: اختصاص ردیف بیمه‌ای برای آلوگرافت‌های استخوانی تاندون و قلب و عروق نیز در این جلسه مصوب شد تا بدین ترتیب برای اولین بار این موضوعات در بسته‌ بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

عباسی همچنین از پوشش بیمه‌ای پنج قلم داروی مورد استفاده در بخش سرپایی خبر داد.

 

به گفته وی کتاب "ارزش نسبی خدمات سلامت" که از سالیان گذشته نوشته و اکنون بازنگری شده بود در این جلسه شورای عالی بیمه، اجرای آن مصوب شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام مسئولان سازمان غذا و دارو در مورد تحویل نشدن سه ماهه مواد اولیه تهیه داروهای ترک اعتیاد به کارخانه‌های تولید کننده این داروها و نیز نگرانی در ارتباط با کمبود مواد اولیه برای تهیه داروهای ترک اعتیاد در سال آینده اظهار کرد: در این رابطه گزارشی ارائه نشده است.

 

عباسی همچنین به پیشنهاد نمایندگان سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر در مورد میزان تعرفه‌های درمان در سال 92 اشاره کرد و گفت: 15، 18 و 20 درصد پیشنهادهای سازمان‌های مختلف در بخش دولتی بود که پس از کارشناسی، بررسی و تبادل نظر، میزان تعرفه 18 درصد در بخش دولتی تعیین شد.

 

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهاد 18 درصدی برای تعرفه‌ها در بخش هتلینگ نیز در این جلسه ارائه و تصویب شد.

 

عباسی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت در یک یا دو موضوع در این جلسه با سایرین نظر موافق نداشت، عنوان کرد: اما در جمع بندی با این وزارتخانه به توافق رسیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 صدور مجوز برای مؤسسات آموزشی متقاضی برگزاری دوره‌های آموزشی بیمه ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۱ شهريور
2 تهران بیشترین حق بیمه در کشور را داراست ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور
3 افزاش رضایتمندی مردم بااجرای طرح تحول در سطح خدمات بیمه ها ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور
4 انتشار تاب نرخ‌نامه مشورتی بیمه‌های بازرگانی سال ۱۳۹۳ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور
5 اصلاح نقایص بیمه‌نامه ها با تازه‌ترین طرح بیمه ۱۳۹۳ يکشنبه ۹ شهريور
6 رونمایی از خدمت جدید بیمه «ما» ۱۳۹۳ يکشنبه ۹ شهريور
7 افتتاح ۲۴ مرکز درمانی پیشرفته و سازمان بیمه‌ای در کشور ۱۳۹۳ شنبه ۸ شهريور
8 آمادگی مشروط برای پوشش بیمه‌ای پناهندگان ۱۳۹۳ شنبه ۸ شهريور
9 پوشش پناهندگان افغان فاقد بیمه ۱۳۹۳ شنبه ۸ شهريور
10 بدهی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
11 بیمه‌ها باید اعتبارات دارویی را ظرف یک هفته توزیع کنند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
12 ضرورت نرخ گذاری آزاد در صنعت بیمه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
13 جزئیات جلسه تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت بیمه ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
14 اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی ظریف را به مجلس کشاند ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
15 چتر حمایتی بیمه‌ها مانعی قوی در رابطه پنهانی پزشک و بیمار ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
16 بخش‌های مهم بیمه‌نامه کدام‌اند؟ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
17 تردد نفتکش های ایرانی با بیمه نامه های داخلی ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
18 کاهش پایدار قدرت کار بیمه‌شده از شروط مهم تأیید ازکارافتادگی ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
19 جای خالی "پیشگیری" در طرح تحول سلامت ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
20 پرداخت مالی خسارت بیمه ایران قزوین به بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
12345678910...>>


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

انتشار تصاویر خصوصی ستارگان هالیوود فراخوان ثبت نام درهمایش دارو درمانی بیماریهای قلب و عروق شرایط احتساب سوابق کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای بهداشت و درمان طرحی برای برخورد با تبلیغات فروش عضو رتبه برتر بیمه آسیا د‌ر گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای چوب حراج بر دختران و زنان در موصل عراق آیفون ۶ کیف پول جیبی می‌شود ترور نافرجام یک نماینده تونسی دفتر باشگاه استقلال پلمپ شد زندانی شدن ۱۵۳۰ نفر به دلیل نداشتن بیمه نامه پرداخت سود سهام بیمه دانادر شعب بانک صادرات صدور مجوز برای مؤسسات آموزشی متقاضی برگزاری دوره‌های آموزشی بیمه قدردانی پایانه‌های نفتی ایران ازبیمه رازی تندترین خواستگاری جهان! بانک ها شریک استراتژیک بیمه ایران هستند اجرای طرح درگاه الکترونیکی در نمایندگی های بیمه ایران رونالدو خریدهای رئال را زیر سوال برد مجوز اکران «رستاخیز» صادر شد رشد ۴۴ درصدی بیمه آسیا طی پنج ماه اخیر