پنج شنبه ۱۳۹۳/۲/۴
کد خبر: 10581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ شنبه ۲۶ اسفند - 1:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

در آخرین جلسه شورای عالی بیمه چه گذشت؟

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

صنعت بیمه -  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

 

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد نگرانی‌های مربوط به افزایش پدیده زیرمیزی با توجه به تعرفه‌های تعیین شده، گفت: میزان تعرفه‌ها چه افزایش داشته باشد و چه کاهش همواره نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، خیلی از افرادی هستند که میزان تعرفه هرچقدر هم باشد تنها به تعهدات خود عمل می‌کنند، به هر حال وزارت بهداشت باید از طریق اهرم‌های خود و نیز به کمک سایر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی با این گونه اقدامات مقابله کند.

 

وی در مورد مباحث مطرح شده در چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه عنوان کرد: از هشت دستور مطرح شده در این جلسه تنها یک موضوع به آینده موکول شد که آن هم مربوط به خدمات قابل ارائه توسط متخصص پزشکی ورزشی بود که به دلیل نیاز آن به بحث و کارشناسی بیشتر بررسی آن به وقت دیگری که احتمالا اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود موکول شد.

 

عباسی در ادامه به مصوبات چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه اشاره و بیان کرد: مشکلاتی در تامین و تعهدات بیمه‌ای تجهیزات پزشکی و ورود و خروج این تجهیزات وجود دارد که این امر بررسی و رفع مشکلات آن برای اولین بار در این جلسه مصوب شد.

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در این جلسه افزایش تعرفه دیالیز صفاقی به منظور استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نیز مصوب شد.

 

وی در مورد دیگر بند پیشنهادی مصوب در این جلسه اظهار کرد: اختصاص ردیف بیمه‌ای برای آلوگرافت‌های استخوانی تاندون و قلب و عروق نیز در این جلسه مصوب شد تا بدین ترتیب برای اولین بار این موضوعات در بسته‌ بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

عباسی همچنین از پوشش بیمه‌ای پنج قلم داروی مورد استفاده در بخش سرپایی خبر داد.

 

به گفته وی کتاب "ارزش نسبی خدمات سلامت" که از سالیان گذشته نوشته و اکنون بازنگری شده بود در این جلسه شورای عالی بیمه، اجرای آن مصوب شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام مسئولان سازمان غذا و دارو در مورد تحویل نشدن سه ماهه مواد اولیه تهیه داروهای ترک اعتیاد به کارخانه‌های تولید کننده این داروها و نیز نگرانی در ارتباط با کمبود مواد اولیه برای تهیه داروهای ترک اعتیاد در سال آینده اظهار کرد: در این رابطه گزارشی ارائه نشده است.

 

عباسی همچنین به پیشنهاد نمایندگان سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر در مورد میزان تعرفه‌های درمان در سال 92 اشاره کرد و گفت: 15، 18 و 20 درصد پیشنهادهای سازمان‌های مختلف در بخش دولتی بود که پس از کارشناسی، بررسی و تبادل نظر، میزان تعرفه 18 درصد در بخش دولتی تعیین شد.

 

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهاد 18 درصدی برای تعرفه‌ها در بخش هتلینگ نیز در این جلسه ارائه و تصویب شد.

 

عباسی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت در یک یا دو موضوع در این جلسه با سایرین نظر موافق نداشت، عنوان کرد: اما در جمع بندی با این وزارتخانه به توافق رسیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 بزودی مصوبه حمایت دارویی بیمه ها ابلاغ میشود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲ ارديبهشت
2 امار رسمی وقوع حوادث ناشی از کار بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ سه شنبه ۲ ارديبهشت
3 ضرورت توجه رانندگان به الحاقیه بیمه‌نامه‌های خودرو ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
4 پوشش بیمه‌ای كارگران ساختمانی جدید ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين
5 ادغام بیمه‌ها با تقویت بازار رقابتی جایگاهی ندارد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
6 تکمیل پوشش بیمه‌ای در دستورکار دولت ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
7 پوشش بیمه‌ای اقلام جدید دارویی در فاز دوم هدفمندی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
8 نرخ حق‌سرانه بیمه خدمات درمانی خویش فرمایان منتظر تصویب هیات دولت ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردين
9 لغو محدودیت‌ بیمه‌ای فرزند چهارم ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
10 فعالیت بیمه خارجی در ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
11 آخرین وضعیت مطالبه بیمارستان‌های علوم پزشکی تهران از بیمه‌ها ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
12 خدمات آموزشی، بهداشتی و پیشگیری وارد تعهدات بیمه‌ای می‌شوند ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
13 جزئیات تجمیع بیمه‌های درمانی در سال ۹۳ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ فروردين
14 ورود جدی سازمان‌های بیمه‌گر برای رفع پدیده زیرمیزی ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ فروردين
15 بهبود شرایط بیماران خاص در تصویب نهایی حمایت بیمه ای ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ فروردين
16 تعهدات قانونی سازمان تأمین‌اجتماعی دربرابر کارگر حادثه دیده ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ فروردين
17 پوشش بیمه‌ای داروهای جدید در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ فروردين
18 یکپارچه سازی سازمان‌های بیمه‌گر برای رفاه شهروندان ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ فروردين
19 پرداخت۷۰۰ میلیارد تومان دولت به "پوشش بیمه‌ای پایه" ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۱ فروردين
20 کدام خدمات دندانپزشکی بیمه می‌شود؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين
12345678910...>>


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

آزمایش نخستین خون مصنوعی بر روی انسان خبرگزاری رویترز از پرداخت بدهی نفتی هند خبر داد ساختار بیمه ها باید با محوریت وزارت بهداشت اصلاح شود مردان ایرانی عاشق جراحی زیبایی! نخستین رقیب انتخاباتی بشار اسد بیانیه باشگاه بارسلونا به فیفا افزایش حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه روستاییان مهم‌ترین برنامه روز کارگر ویندوز ۸.۲ به زودی عرضه میشود ثبت نام بیمه سلامت نظارت کافی وجود ندارد دو گروه سنی روستایی و عشایری محروم بیمه میشوند با گشایش سپرده حامی تیم ملی ایران -توپ طلا - هدیه بگیرید نرخ ارز + سکه بازار ازاد چهارم اردیبهشت ماه ماه۹۳ رد پای "سارکوزی" در "رسوایی عشقی" اولاند همراهان برزیلی مدیران خودرو مشخص شدند متقاضیان یارانه که پیامک دریافت نکرد‌ند بخوانند کاریکاتور+ جاماندگان جام باشگاهی آسیا! بیمه حمل اثاثیه چیست؟ شعار تیم ملی را در جام‌جهانی انتخاب کنید بیمه مسئولیت مدنی حامی بازدیدکنندگان و عوامل اجرایی نمایشگاه کتاب