چهارشنبه ۱۳۹۳/۶/۲۶
کد خبر: 10581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ شنبه ۲۶ اسفند - 1:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

در آخرین جلسه شورای عالی بیمه چه گذشت؟

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

صنعت بیمه -  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

 

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد نگرانی‌های مربوط به افزایش پدیده زیرمیزی با توجه به تعرفه‌های تعیین شده، گفت: میزان تعرفه‌ها چه افزایش داشته باشد و چه کاهش همواره نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، خیلی از افرادی هستند که میزان تعرفه هرچقدر هم باشد تنها به تعهدات خود عمل می‌کنند، به هر حال وزارت بهداشت باید از طریق اهرم‌های خود و نیز به کمک سایر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی با این گونه اقدامات مقابله کند.

 

وی در مورد مباحث مطرح شده در چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه عنوان کرد: از هشت دستور مطرح شده در این جلسه تنها یک موضوع به آینده موکول شد که آن هم مربوط به خدمات قابل ارائه توسط متخصص پزشکی ورزشی بود که به دلیل نیاز آن به بحث و کارشناسی بیشتر بررسی آن به وقت دیگری که احتمالا اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود موکول شد.

 

عباسی در ادامه به مصوبات چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه اشاره و بیان کرد: مشکلاتی در تامین و تعهدات بیمه‌ای تجهیزات پزشکی و ورود و خروج این تجهیزات وجود دارد که این امر بررسی و رفع مشکلات آن برای اولین بار در این جلسه مصوب شد.

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در این جلسه افزایش تعرفه دیالیز صفاقی به منظور استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نیز مصوب شد.

 

وی در مورد دیگر بند پیشنهادی مصوب در این جلسه اظهار کرد: اختصاص ردیف بیمه‌ای برای آلوگرافت‌های استخوانی تاندون و قلب و عروق نیز در این جلسه مصوب شد تا بدین ترتیب برای اولین بار این موضوعات در بسته‌ بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

عباسی همچنین از پوشش بیمه‌ای پنج قلم داروی مورد استفاده در بخش سرپایی خبر داد.

 

به گفته وی کتاب "ارزش نسبی خدمات سلامت" که از سالیان گذشته نوشته و اکنون بازنگری شده بود در این جلسه شورای عالی بیمه، اجرای آن مصوب شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام مسئولان سازمان غذا و دارو در مورد تحویل نشدن سه ماهه مواد اولیه تهیه داروهای ترک اعتیاد به کارخانه‌های تولید کننده این داروها و نیز نگرانی در ارتباط با کمبود مواد اولیه برای تهیه داروهای ترک اعتیاد در سال آینده اظهار کرد: در این رابطه گزارشی ارائه نشده است.

 

عباسی همچنین به پیشنهاد نمایندگان سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر در مورد میزان تعرفه‌های درمان در سال 92 اشاره کرد و گفت: 15، 18 و 20 درصد پیشنهادهای سازمان‌های مختلف در بخش دولتی بود که پس از کارشناسی، بررسی و تبادل نظر، میزان تعرفه 18 درصد در بخش دولتی تعیین شد.

 

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهاد 18 درصدی برای تعرفه‌ها در بخش هتلینگ نیز در این جلسه ارائه و تصویب شد.

 

عباسی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت در یک یا دو موضوع در این جلسه با سایرین نظر موافق نداشت، عنوان کرد: اما در جمع بندی با این وزارتخانه به توافق رسیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش رقابت بیمه مرکزی باسایر بیمه‌ها ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور
2 انتقاد رئیس‌کل از عوارض تحمیلی بر بیمه‌ها ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ شهريور
3 تدبیری مدیریتی در لغو فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ شهريور
4 شرایط قانونی شناسایی و نامنویسی بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ شهريور
5 طراحی سیستم پاداش- جریمه برای بیمه‌های اتومبیل ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
6 تأمین اعتبار دفترچه درمانی تأمین اجتماعی منوط به تداوم بیمه‌پردازی ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
7 ارزیابی ریسک بیمه‌گذار و خودرو به صورت موردی ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور
8 قانون فصل‌الخطاب تجمیع بیمه‌ها است ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور
9 گزارش تحلیلی وضعیت ایران در ۴ شاخص بیمه‌ای ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور
10 همخوانی منابع تامین اجتماعی با دوران بازنشستگی ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور
11 ارائه بسته پایه تعهدات یکسان بیمه‌ای ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ شهريور
12 اجرادستور بیمه‌ای وزارت اقتصاد به‌زودی ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ شهريور
13 تجمیع بیمه‌های درمانی تا دو سال آینده ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ شهريور
14 اجرای طرح راستی‌آزمایی بیمه‌شدگان قالیبافان در استان مرکزی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ شهريور
15 اجرای بیمه‌ی درمان معتادان از مهر ماه ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ شهريور
16 ایجاد ۲ میلیون پرونده الکترونیکی سلامت از ابتدای سال ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ شهريور
17 پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريور
18 اعلام آمادگی بیمه‌های انگلستان برای ورود به بازار بیمه ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريور
19 بیمه رازی جزء ۵ شركت بیمه‌ای برتر ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريور
20 تدوین بیمه‌نامه جامع و کامل صیادان ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريور
12345678910...>>


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

پوشش بیمه ای درمان در اولویت مسائل جانبازان ارائه خدمات درمانی رایگان در مراکز ملکی توافق سه جانبه برای بازسازی غزه حاصل شد تشکیل ستاد راهبردی بیمه روستائیان و عشایر مانعی جهت مهاجرت پیشرفت فناوری کمک به سربازان ارائه خدمات دارویی نازایی به تعهدات بیمه طلایی فرهنگیان نرخ سکه و ارز بازار آزاد ۲۶ شهریورماه کاهش رقابت بیمه مرکزی باسایر بیمه‌ها مهمترین عناوین روزنامه های چهارشنبه۲۶ شهریورماه مجمع شرکت بیمه دی با رویکرد شفاف سازی خرید خودروهای هیبریدی می‌صرفد؟ دغدغه صنعت بیمه نقدینگی عوارض ۳۲ درصدی حق بیمه دریافتی ابراز تاسف عراق از غیبت ایران در کنفرانس پاریس پیامدهای تحریم برای ایران و روسیه هدف اصلی بیمه جلب اطمینان در سیاست گذاری اقتصاد کشور انتقاد رئیس‌کل از عوارض تحمیلی بر بیمه‌ها تدبیری مدیریتی در لغو فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای شرایط قانونی شناسایی و نامنویسی بیمه‌شدگان بررسی عدم اطمینان عملکرد صنعت بیمه در مجمع عمومی بیمه مرکزی تکذیب خبر مدیر عاملی بیمه توسعه