سه شنبه ۱۳۹۳/۷/۸
کد خبر: 10581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ شنبه ۲۶ اسفند - 1:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

در آخرین جلسه شورای عالی بیمه چه گذشت؟

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

صنعت بیمه -  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

 

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد نگرانی‌های مربوط به افزایش پدیده زیرمیزی با توجه به تعرفه‌های تعیین شده، گفت: میزان تعرفه‌ها چه افزایش داشته باشد و چه کاهش همواره نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، خیلی از افرادی هستند که میزان تعرفه هرچقدر هم باشد تنها به تعهدات خود عمل می‌کنند، به هر حال وزارت بهداشت باید از طریق اهرم‌های خود و نیز به کمک سایر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی با این گونه اقدامات مقابله کند.

 

وی در مورد مباحث مطرح شده در چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه عنوان کرد: از هشت دستور مطرح شده در این جلسه تنها یک موضوع به آینده موکول شد که آن هم مربوط به خدمات قابل ارائه توسط متخصص پزشکی ورزشی بود که به دلیل نیاز آن به بحث و کارشناسی بیشتر بررسی آن به وقت دیگری که احتمالا اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود موکول شد.

 

عباسی در ادامه به مصوبات چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه اشاره و بیان کرد: مشکلاتی در تامین و تعهدات بیمه‌ای تجهیزات پزشکی و ورود و خروج این تجهیزات وجود دارد که این امر بررسی و رفع مشکلات آن برای اولین بار در این جلسه مصوب شد.

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در این جلسه افزایش تعرفه دیالیز صفاقی به منظور استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نیز مصوب شد.

 

وی در مورد دیگر بند پیشنهادی مصوب در این جلسه اظهار کرد: اختصاص ردیف بیمه‌ای برای آلوگرافت‌های استخوانی تاندون و قلب و عروق نیز در این جلسه مصوب شد تا بدین ترتیب برای اولین بار این موضوعات در بسته‌ بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

عباسی همچنین از پوشش بیمه‌ای پنج قلم داروی مورد استفاده در بخش سرپایی خبر داد.

 

به گفته وی کتاب "ارزش نسبی خدمات سلامت" که از سالیان گذشته نوشته و اکنون بازنگری شده بود در این جلسه شورای عالی بیمه، اجرای آن مصوب شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام مسئولان سازمان غذا و دارو در مورد تحویل نشدن سه ماهه مواد اولیه تهیه داروهای ترک اعتیاد به کارخانه‌های تولید کننده این داروها و نیز نگرانی در ارتباط با کمبود مواد اولیه برای تهیه داروهای ترک اعتیاد در سال آینده اظهار کرد: در این رابطه گزارشی ارائه نشده است.

 

عباسی همچنین به پیشنهاد نمایندگان سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر در مورد میزان تعرفه‌های درمان در سال 92 اشاره کرد و گفت: 15، 18 و 20 درصد پیشنهادهای سازمان‌های مختلف در بخش دولتی بود که پس از کارشناسی، بررسی و تبادل نظر، میزان تعرفه 18 درصد در بخش دولتی تعیین شد.

 

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهاد 18 درصدی برای تعرفه‌ها در بخش هتلینگ نیز در این جلسه ارائه و تصویب شد.

 

عباسی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت در یک یا دو موضوع در این جلسه با سایرین نظر موافق نداشت، عنوان کرد: اما در جمع بندی با این وزارتخانه به توافق رسیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 معافیت کشاورزان حادثه‌دیده،از پرداخت جریمه حق بیمه ۱۳۹۳ سه شنبه ۸ مهر
2 حذف زیر میزی پزشکان با واقعی شدن تعرفه های پزشکی ۱۳۹۳ سه شنبه ۸ مهر
3 قوه‌قضائیه با شرکت بیمه‌ای متخلف برخورد کند ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
4 طرح «یک‌پارچه‌سازی بیمه‌ها» تلکیفی بر عهده دولت ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
5 اعتبار۱۴۰میلیارد تومان بهزیستی صرف امور بیمه‌ای مددجویان ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
6 تاثیر اصلاحیه اخیر قانون بیمه‌ کارگران بر وضعیت منابع مالی ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
7 ابعاد جدید بیمه‌ها به زودی شکوفا می‌شود ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
8 تجمیع منابع بیمه‌ای در دستور کار وزارت رفاه ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
9 رونمایی طرح بیمه سلامت پایه و یکسان برای همه ایرانیان ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
10 پوشش حمایت‌هایی بیمه‌های اجتماعی بیماران سرطانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
11 رشد ۱۵درصدی هزینه های شرکت های بیمه ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
12 سرنوشت سهمیه‌های باطل شده بیمه‌های کارگران ساختمانی؟ ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
13 اجرای کامل بیمه‌های پایه و تکمیلی مددجویان ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
14 غیاب حمایت بیمه‌ها در خدمات داندانپزشکی ۱۳۹۳ شنبه ۵ مهر
15 مکلف شدن بیمه‌ها به پرداخت۱۵ روزه دیه افراد ۱۳۹۳ شنبه ۵ مهر
16 کارگران مخالف هرگونه ادغام درمان تامین اجتماعی با بیمه‌ سلامت ۱۳۹۳ پنج شنبه ۳ مهر
17 متلاشی شدن یک باند بزرگ جعل مدارک بیمه‌نامه شخص ثالث ۱۳۹۳ پنج شنبه ۳ مهر
18 رفع بلاتکلیفی تجمیع بیمه‌ها ظرف یک‌سال آینده ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
19 توصیه تأمین‌اجتماعی به بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
20 دریافت خدمات با مهلت زمانی مندرج در برگ دفترچه بیمه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
12345678910...>>


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

ارائه مفاصا حساب پرداخت حق بیمه در زمان انتقال کارگاه ضروریست ارجاع مستندات تخلفات سعید مرتضوی به قوه قضاییه اعزام ایرانی ها به فضا در ۴ سال آینده هدیه ویژه ایران به ارتش لبنان تقدیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد از دو هنرمند و روزنامه‌نگار ایرانی مدال طلایی که به روحانی تقدیم شد تمدیدطرح بیمه بازیکنان تا چهار سال دیگر معافیت کشاورزان حادثه‌دیده،از پرداخت جریمه حق بیمه پلیس اروپا به دنبال قوانین جدید برای جرائم سایبری عدم محاسبه نرخ بیکاری با امار بیمه تدوین طرح بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره اصلاح اختلاف پرداختی بین گروه‌های پزشکی رسیدگی به اسناد پزشکی مقیم بودن پزشکان متخصص ۵۰ درصد حوادث کار کشور مربوط به کارگران ساختمانی لابی بساز و بفروش‌ها در مجلس مانع بیمه کارگران ساختمانی فشار و لابی بساز و بفروشها؛ درپرداخت«حداقل حق بیمه» کارگران افزایش اعتبار دفترچه بیمه عامل تحرک بیمه ها کاهش سقف پرداختی مردم به ۸.۸ درصد ارتقاء بیش از ۴۵ دستگاه رادیولوژی ازآنالوگ به دیجیتال در سال جاری اتوبوس فول امکانات دو میلیون دلاری