جمعه ۱۳۹۳/۶/۶
کد خبر: 10581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ شنبه ۲۶ اسفند - 1:48 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

در آخرین جلسه شورای عالی بیمه چه گذشت؟

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

صنعت بیمه -  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه افزایش یا کاهش تعرفه‌ها هیچ ارتباطی با رفتار غیراخلاقی زیرمیزی در سلامت پزشکی ندارد، اظهار کرد: وزارت بهداشت با ایجاد مکانیسم بازرسی و نظارتی با زیرمیزی‌ها مقابله کند.

 

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمورد نگرانی‌های مربوط به افزایش پدیده زیرمیزی با توجه به تعرفه‌های تعیین شده، گفت: میزان تعرفه‌ها چه افزایش داشته باشد و چه کاهش همواره نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد، خیلی از افرادی هستند که میزان تعرفه هرچقدر هم باشد تنها به تعهدات خود عمل می‌کنند، به هر حال وزارت بهداشت باید از طریق اهرم‌های خود و نیز به کمک سایر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی با این گونه اقدامات مقابله کند.

 

وی در مورد مباحث مطرح شده در چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه عنوان کرد: از هشت دستور مطرح شده در این جلسه تنها یک موضوع به آینده موکول شد که آن هم مربوط به خدمات قابل ارائه توسط متخصص پزشکی ورزشی بود که به دلیل نیاز آن به بحث و کارشناسی بیشتر بررسی آن به وقت دیگری که احتمالا اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود موکول شد.

 

عباسی در ادامه به مصوبات چهل و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه اشاره و بیان کرد: مشکلاتی در تامین و تعهدات بیمه‌ای تجهیزات پزشکی و ورود و خروج این تجهیزات وجود دارد که این امر بررسی و رفع مشکلات آن برای اولین بار در این جلسه مصوب شد.

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در این جلسه افزایش تعرفه دیالیز صفاقی به منظور استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش نیز مصوب شد.

 

وی در مورد دیگر بند پیشنهادی مصوب در این جلسه اظهار کرد: اختصاص ردیف بیمه‌ای برای آلوگرافت‌های استخوانی تاندون و قلب و عروق نیز در این جلسه مصوب شد تا بدین ترتیب برای اولین بار این موضوعات در بسته‌ بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

عباسی همچنین از پوشش بیمه‌ای پنج قلم داروی مورد استفاده در بخش سرپایی خبر داد.

 

به گفته وی کتاب "ارزش نسبی خدمات سلامت" که از سالیان گذشته نوشته و اکنون بازنگری شده بود در این جلسه شورای عالی بیمه، اجرای آن مصوب شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام مسئولان سازمان غذا و دارو در مورد تحویل نشدن سه ماهه مواد اولیه تهیه داروهای ترک اعتیاد به کارخانه‌های تولید کننده این داروها و نیز نگرانی در ارتباط با کمبود مواد اولیه برای تهیه داروهای ترک اعتیاد در سال آینده اظهار کرد: در این رابطه گزارشی ارائه نشده است.

 

عباسی همچنین به پیشنهاد نمایندگان سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر در مورد میزان تعرفه‌های درمان در سال 92 اشاره کرد و گفت: 15، 18 و 20 درصد پیشنهادهای سازمان‌های مختلف در بخش دولتی بود که پس از کارشناسی، بررسی و تبادل نظر، میزان تعرفه 18 درصد در بخش دولتی تعیین شد.

 

سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهاد 18 درصدی برای تعرفه‌ها در بخش هتلینگ نیز در این جلسه ارائه و تصویب شد.

 

عباسی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت در یک یا دو موضوع در این جلسه با سایرین نظر موافق نداشت، عنوان کرد: اما در جمع بندی با این وزارتخانه به توافق رسیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 بدهی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
2 بیمه‌ها باید اعتبارات دارویی را ظرف یک هفته توزیع کنند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
3 ضرورت نرخ گذاری آزاد در صنعت بیمه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
4 جزئیات جلسه تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت بیمه ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
5 اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی ظریف را به مجلس کشاند ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
6 چتر حمایتی بیمه‌ها مانعی قوی در رابطه پنهانی پزشک و بیمار ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
7 بخش‌های مهم بیمه‌نامه کدام‌اند؟ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲ شهريور
8 تردد نفتکش های ایرانی با بیمه نامه های داخلی ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
9 کاهش پایدار قدرت کار بیمه‌شده از شروط مهم تأیید ازکارافتادگی ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
10 جای خالی "پیشگیری" در طرح تحول سلامت ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
11 پرداخت مالی خسارت بیمه ایران قزوین به بیمه‌شدگان ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
12 زمان‌بندی شورایعالی بیمه افزایش سرمایه۹ شرکت بیمه‌ای ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
13 انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت بیمه‌ کشور ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
14 تاکید برنامه پنجم توسعه در اجرای قانون تجمیع بیمه‌ها ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
15 بهره‌مندی شاغلان صنایع دستی از مزایای قانون بیمه‌های اجتماعی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۹ مرداد
16 مشکلات چالش‌های متعدد داروسازان در حوزه کسورات بیمه‌ای ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۹ مرداد
17 ضوابط جدید بیمه‌کارگران‌ساختمانی ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد
18 شرایط جدید انتقال سوابق بیمه‌ای ایثارگران و فرزندان شهدا ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد
19 آخرین وضعیت پوشش بیمه‌ای داروها ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ مرداد
20 نرخ سود قطعی بیمه‌های عمر و پس‌انداز بیمه نوین اعلام شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ مرداد
12345678910...>>


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

اندر فواید چای سبز تشکیل ٤.٥ میلیون پرونده الکترونیک سلامت دستگیری ۳ جاسوس ترکیه ای در عراق یک سوم حادثه‌دیدگان جاده‌ای فاقد بیمه اجباری شخص ثالث ابطال کارت سوخت خودورهای فرسوده هشدار مالکی به معاون باراک اوباما اجرای طرح پرداخت الکترونیکی در بیمه ایران کاهش بیمه شخص ثالث در دستور کار استراتژی شرکت بیمه ایران در شفافیت و ارتقای کیفیت زشت ترین بازیگر زن هالیوود ؟! نابسامانی در فرآیند صدور پروانه ساخت تسهبلات قابل توجه دولت به بیمه خبرنگاران ترویج فرهنگ بیمه در کشور یک ضرورت حیاتی است نشاط و آرامش بیشتر در ارائه خدمات بیمه ایران در حوزه گردشگری پرداخت خسارت ۱۵۰۰ میلیارد ریال بیمه ایران حذف برخی دفترچه های بیمه درمانی تا شش ماه آینده پیام مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت روز کارمند ورود بزرگترین آی پد در آینده ای نزدیک بدهی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت خبرخوش وزیر برای تامین بیمه کارگزاران مخابرات روستایی