کد خبر: ۲۶۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۹
بیمه کوثر با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار و مصوبه مجمع عمومی‌فوق العاده سرمایه خود را از ۴۰۰میلیارد ریال به ۲هزار و۵۰۰ میلیارد ریال افزایش داد.

صنعت بیمه -  مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه کوثر پنجم تیرماه 1393 با حضور اکثریت صاحبان سهام در هتل سیمرغ تهران برگزار و صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند سال 92 به تصویب رسید.
 

به گزارش اکو ویژن در این مجمع دکتر سعید حمیدی‌فر به عنوان رییس و آقایان سیاوش قیطاسی و مهدی ردایی به عنوان ناظرین و محمدرضا مجدرضایی به عنوان منشی اداره کنندگان جلسه بودند.

پس از قرائت گزارش از سوی بازرس و حسابرس قانونی شرکت صورت‌های مالی، ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1392 به تصویب سهامداران رسید و مبلغ 200 میلیارد ریال به عنوان سود نقدی سهام به ازای هر سهم 500 ریال پیشنهاد و تصویب شد و مابقی آن به حساب سود انباشته تخصیص یافت.


طبق مصوبه مجمع مبلغ 28 میلیارد و 620 میلیون ریال معادل 10 درصد از سود خالص دوره به حساب اندوخته سرمایه‌ای و مبلغ 14 میلیارد و 310 میلیون ریال معادل 5 درصد سود خالص به حساب اندوخته قانونی اختصاص یافت.


شرکت بهبود ارقام به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و همشهری به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت تعیین شدند.


در ابتدای مجمع عبدالرسول عطایی مدیر عامل شرکت به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد یکساله شرکت پرداخت و در خصوص چشم‌انداز، رشد حق بیمه تولیدی، مدیریت ریسک و دستاوردهای شرکت مواردی را مطرح کرد.


جایگاه اول بیمه گران خصوصی در چشم انداز 1404


عطایی ضمن یادآوری تاریخچه تاسیس شرکت در مهرماه سال 1389 گفت: بیمه کوثر با هدف حضور فعال دربازارهای سرمایه ،گسترش بازار بیمه کشور از طریق جذب سرمایه‌های مالی درجهت ایجاد یک بنگاه اقتصادی بزرگ، حضورمستمر و کارآمد درصنعت بیمه ، دست یابی به بازارهای بیمه ای کشورهای همسایه ، ایجاد سازمان رقابت پذیر و متعهد نسبت به جامعه و پیشگام در ارائه خدمات متمایز بیمه ای به اشخاص حقیقی و حقوقی درجهت پوشش ریسک‌ها، جبران خسارات و دستیابی سهامداران به بازدهی مناسب تاسیس شده است.


وی با بیان اینکه بیمه کوثر با سرمایه 400 میلیارد ریالی که تماما توسط سهامداران پرداخت شده است کارخود را آغاز نمود ، تصریح کرد: بیمه کوثر با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار و مصوبه مجمع عمومی‌فوق العاده سرمایه خود را از 400میلیارد ریال به 2هزار و500 میلیارد ریال طی دو مرحله ازمحل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش می‌دهد.


او بهترین بیمه گرخصوصی در ارایه خدمات ، توانمندترین نهاد بیمه ای از نظرمالی و قبولی بیمه‌های اتکایی درکشور و منطقه درافق 1404 را چشم انداز شرکت بیمه کوثر عنوان کرد و ادامه داد: طبق برنامه توسعه پنج ساله بیمه پیش بینی شده است که بیمه کوثردر سال 1394 درجایگاه ششم بیمه‌های خصوصی قرارگیرد ، درسال 99 درجایگاه سوم و درسال 1404 جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.


رشد 114 درصدی پرتفوی بیمه کوثر
عطایی درخصوص عملکرد حوزه فنی و اتکایی درسال 92 یادآورشد: بیمه کوثر درسال گذشته نزدیک به 480 میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد که 350 میلیارد تومان آن بابت صدور بیمه‌های غیرزندگی و 130 میلیارد تومان آن بابت صدوربیمه‌های زندگی بود.


وی رشد حق بیمه تولیدی شرکت درسال مالی گذشته را 114درصد عنوان کرد و گفت: این رشد ازطریق صدور یک میلیون و158 هزار فقره بیمه نامه حاصل شده است ضمن اینکه بیمه کوثر از نظر پرتفوی دربین بیمه‌های خصوصی در رتبه هشتم قرارگرفت.


عطایی با بیان اینکه سهم بیمه کوثر از بازار بیمه‌های خصوصی‌ با 60 درصد رشد نسبت به سال 91 به 3 درصد رسید، افزود: پرتفوی کل بازاربیمه کشوردرسال 92 بیش از 27درصد رشد داشت.


مدیر عامل بیمه کوثر در خصوص ترکیب پرتفوی شرکت گفت: ترکیب پرتفوی بیمه کوثر همگون بوده و بیمه‌های آتش‌سوزی در پرتفوی بیمه کوثر34درصد، باربری 77درصد، اتومبیل 104درصد،بدنه 107درصد، درمان 66درصد، مسوولیت 4درصد، مهندسی 4درصد، حوادث 166درصد، عمر 206درصد و سایر بیمه‌ها 239درصد نسبت به سال 91 رشد داشتند و رشد تعداد بیمه‌نامه در پرتفوی بیمه کوثر 80درصد بوده است در حالی که بازار بیمه کشور از نظر تعداد بیمه نامه درسال مالی 92 تنها 11درصد رشد داشته است.


او با تاکید براینکه بیمه کوثر برتوسعه بیمه‌های زندگی تمرکزدارد ، ادامه داد: شعار بیمه کوثر بیمه کردن زندگی به جای بیمه‌های اتومبیل است و تعلق 27درصد از پرتفوی بیمه کوثر به بیمه‌های زندگی حکایت از تحقق این هدف بزرگ دارد.


مدیریت ریسک و خسارت شرکت
عطایی همچنین افزود: این شرکت درسال مالی 92 بالغ بر یک هزارو 704میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد که با داشتن نسبت خسارت 35درصدی جایگاه هشتم را از نظر نسبت خسارت دربین 26 شرکت بیمه خصوصی کسب کرد.


او اعم خسارات را در اتومبیل، درمان، حوادث و سایر اعلام کرد و گفت: پرونده‌های خسارت در دوره مذکور 121هزارو5فقره بود که با توجه به رشد تعداد بیمه‌نامه‌های صادره درسال 92 تعداد پرونده‌های خسارت کاهش نشان می‌دهد که بیانگر مدیریت مطلوب ریسک و خسارت در شرکت است.


سایر اقدامات مهم و دستاوردها

* طراحی، ساخت، تولید و پیاده سازی کیوسک ارایه خدمات بیمه‌ای (دریافت معرفی نامه توسط بیمه‌گذاران درمان در هر زمان درطول شبانه روز بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب بیمه کوثر)


* کسب نشان تعالی روابط عمومی‌استاندارد سال 92
 

* دریافت لوح روابط عمومی ‌برتر از دهمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر ایران درسال 92
* دریافت نشان برند برتر از هشتمین کنفرانس بین المللی برند


عطایی در پایان، استقرارسیستم جامع مالی، اجرای عملیات افزایش سرمایه شرکت به 2500میلیارد ریال، مطالعه و طراحی بیمه نامه‌های جدید، توسعه کمی ‌و کیفی شعب درسال 93، استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و اجرای کامل سیستم مدیریت عملکرد مبتنی بر BSC به منظور افزایش بهره وری شرکت را به عنوان بخشی از برنامه‌های بیمه کوثر برای سال مالی 93 اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار