کد خبر: ۳۰۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳
میزان حق بیمه در کل اتحادیه اروپا طی سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ میلادی رشد خوبی را تجربه کرده است؛ این در حالی است که این اتحادیه در این بازه زمانی با بحران مالی جدی رو به رو بوده است.

صنعت بیمه- صنعت بیمه در اروپا در حال تجربه رشدی قوی و پایدار است.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از اینشورنس اینسایدر، میزان حق بیمه در کل اتحادیه اروپا طی سال های 2003 تا 2012 میلادی رشد خوبی را تجربه کرده است؛ این در حالی است که این اتحادیه در این بازه زمانی با بحران مالی جدی رو به رو بوده است.


طبق گزارش های منتشر شده بحران مالی اخیر ضربه شدیدی به صنعت بانکداری و بیمه اروپا وارد کرده است. میزان ضرر و زیان سیستم بانکی و شرکت های بیمه اروپا به بالا‌ترین حد خود از زمان ورشکستگی موسسه "لمن برادرز" در سپتامبر ۲۰۰۸ رسیده است. همچنین گسترش بحران بدهی و کسری بودجه دولت های اروپایی موجب نگرانی شدید سرمایه گذاران بین المللی شده است.


تحقیقات منتشر شده از سوی گروه ها آمده است که حق بیمه در بخش های غیرعمر در این مدت زمانی حدود 30 درصد افزایش داشته است؛ ‌این رشد بسیار سریع تر از میزان حق بیمه عمر در این قاره است. طبق گزارش ها بیمه عمر در این مدت در سراسر قاره اروپا 22 درصد افزایش داشته است.


از سوی دیگر،‌ بیمه گران در این قاره دریافته اند که فاصله بین بیمه عمر و غیرعمر در سراسر اروپا همچنان گسترده است و این روند داستانی ادامه دار به شمار می آید. این در حالی است که طبق آمار فدارسیون بیمه و بیمه اتکایی اروپا، صنعت بیمه در قاره سبز در حال حفظ رشد و ثبات خود است و این مسیر حتی در طول بحران ها نیز طی شده است.


در این آمار که از بین 32 سازمان و موسسه وابسته به صنعت بیمه جمع آوری شده است، به جنبه های مختلف صنعت بیمه طی سال های 2003 تا 2012 نگاهی کلی انداخته شده است. در این تحقیق همچنین آمده است که بیمه گران اروپایی چگونه توانسته اند صنعت بیمه را شکوفا کنند و اقتصاد در این قاره را باثبات نگه دارند.


کارشناسان اقتصادی در اروپا معتقدند که آزادی مالی به معنای رقابت بیشتر است و بیمه گران باید سخت تر از پیش و نه تنها با یکدیگر بلکه با تازه واردین به این عرصه مبارزه کنند.


این در حالی است که اکثر شهروندان قاره سبز بر این باورند که بیمه می ‌تواند برخی از نگرانی‌ های آنان را کاهش دهد و امنیت را به آنان بازگرداند. از همین رو تقاضا برای دریافت بیمه‌ های درمانی، عمر و اتومبیل افزایش یافته است.


با این وجود، استفاده‌ گسترده از مشتقات بیمه در اروپا هنوز رونق نیافته است. اکثر بیمه ‌گران محافظه ‌کار هستند و بسیاری از آن‌ ها به طور کامل ارزش بیمه‌ های گوناگون را درک نمی‌ کنند و به استثنای کشورهایی همچون فرانسه و اسپانیا، بیمه‌ بانکی -فروش خدمات بیمه توسط بانک ‌ها- هنوز رونق نیافته است.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار