یکشنبه ۱۳۹۳/۸/۳
کد خبر: 2693 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۱ آبان - 5:21 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

جزئیات کلاهبرداری ۳۸ میلیاردی از اعضای تعاونی مسکن دادگستری

صنعت بیمه -

جمعی از اعضای شرکت تعاونی مسکن قضات و کارکنان دادگستری تهران با حضور در مقابل قوه قضاییه خواستار رسیدگی به پرونده کلاهبرداری 38 میلیاردی از خود شدند.
 
به گزارش مهر، این افراد 6 سال قبل در منطقه سیف آباد هشتگرد، هزار  متر زمین را به ارزش 18 میلیون تومان خریداری کرده اما تاکنون زمین مورد نظر به آنها تحویل داده نشده است.
 
نماینده اعضای شرکت تعاونی دراین رابطه گفت: اواخر سال 85 اطلاعیه هایی از سوی شرکت تعاونی مسکن قضات و کارکنان دادگستری صادر شد که در آن اعلام شده بود به هر کدام از اعضا یک قطعه زمین به متراژ هزار متر واگذار می شود.
 
بابت این زمین هر کدام 18 میلیون تومان دادیم و قرار شد سال 86 اسناد زمینهای اشاره شده به ما واگذار شود. همچنین قرار شد اگر آقای "س"، فروشنده زمین در واگذاری آن تاخیری انجام دهد روزانه مبلغ 10 میلیون تومان به تعاونی به عنوان ضرر تاخیر پرداخت کند.
 
وی افزود: سهل انگاری صورت  گرفته باعث شد مسئولان شرکت تعاونی قبل از تحویل گرفتن زمین ها پول مورد نظر را به آقای "س" پرداخت کنند. با طولانی شدن تاخیر تحویل زمین ها شکایتی را در دادسرای کرج مطرح  کردیم که این پرونده با قرار عدم صلاحیت به دادسرای تهران فرستاده شد.
 
وی با اشاره به اینکه نزدیک به 6 سال است به دنبال تحویل گرفتن زمین ها هستند، خاطرنشان کرد: محل وقوع جرم در حوزه قضایی کرج بوده و نمی دانیم چرا پرونده را به دادسرای تهران فرستادند حال آنکه با گذشت این مدت هنوز رسیدگی به ماجرا در دادسرا بوده و برای متهم اصلی این کلاهبرداری کیفر خواست صادرنشده است.
 
نماینده شاکیان پرونده اضافه کرد: ما دراین پرونده حدود 38 میلیارد تومان پرداخت کرده ایم اما قاضی پس از تحقیقات آقای "س" را با قرار وثیقه 3 میلیارد تومانی آزاد کرد. به ما گفته اند تمام اموال آقای "س" توقیف شده اما هیچ پولی به ما پراداخت نشده است.
 
وی ادامه داد: پس از پیگیری های بسیار قرار شد در اطراف صفا دشت به ما زمین داده شود که این موضوع نیز تاکنون درحد حرف بوده وهیچ یک از اعضا زمینی را دریافت نکرده است.
 
وی در پایان تاکید کرد: از رئیس قوه قضاییه می خواهیم دستور دهد به این پرونده به صورت ویژه رسیدگی شده تا اعضا به حق ازدست رفته خود برسند.
اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 سرمایه گذاری بیمه ها در راستای فرهنگ سازی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ مرداد
2 رفع حصر برای شامل سران فتنه نمی‌شود ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
3 رسیدگی به مشکلات حقوقی ۵۵ نفر ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
4 همکاری بیمه‌های استان و سایر نهادها درارتقای کیفیت ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
5 نظارت کامل بیمه مرکزی ایران باید بر عملکرد شرکت‌های بیمه‌گر ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد
6 واکنش مدیرعامل بیمه ملت به سخنان وزیر دادگستری ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت
7 وزیردادگستری از گرانی ۱۵ درصد بیمه شخص ثالث خبر داد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
8 وزارت دادگستری نرخ جدید دیه را به بیمه مرکزی ابلاغ میکند ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
9 وزیر دادگستری: حتمال افزایش ۱۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ فروردين
10 پایان کارشناسی تعیین نرخ دیه سال ۹۳ ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ اسفند
11 پرونده سعید مرتضوی از نگاه یک وکیل دادگستری ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ بهمن
12 بررسی ویژه پرونده کلاهبرداران ارزی ۱۳۹۱ چهارشنبه ۴ بهمن
13 بیمه تضمین كیفیت نهادینه واجرائی شود ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۲ دي
14 دیه مصدومان حادثه شین‌آباد، نقدا پرداخت می‌شود ۱۳۹۱ يکشنبه ۳ دي
15 قدردانی وزیر دادگستری از افزایش سطح تعاملات بیمه مرکزی با سایر قوا ۱۳۹۱ شنبه ۲ دي
16 قدردانی رئیس کل دادگستری هرمزگان از اقدامات بیمه دانا در همکاری با ستاد دیه این استان ۱۳۹۱ يکشنبه ۱۹ آذر
17 تشکیل شعبه تخصصی بیمه‌ای در دادگستری کردستان ۱۳۹۱ يکشنبه ۱۹ آذر
18 هشدار دادستان قزوین در خصوص جعل و کلاهبرداری از شرکت های بیمه ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۶ آذر
19 فعالیت سایت‌های همسریابی مجرمانه و غیرقانونی است ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱ آذر
20 جزئیات کلاهبرداری ۳۸ میلیاردی از اعضای تعاونی مسکن دادگستری ۱۳۹۱ دوشنبه ۱ آبان
12


نظرات بینندگان
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  

تجزیه و تحلیل ضریب نفوذ بیمه در ایران هتل رویایی محل اقامت بارسلونا در مادرید افزایش پوشش بیمه ای دارو در تعهدات بیمه سلامت رونمایی و قیمت دو محصول در بازار خودرو مجلس تخلفات پرونده بورسیه‌ها را پیگیری می‌کند راه اندازی سرویس متمرکز صدور دفترچه درمان سازمان تامین اجتماعی نامگذاری خیابان بنام کمدی معروف سینما تولید افشانه برای نابودی ویروس ابولا مشکل بیمه و قرارداد کارگزاران مخابرات استان دردست پیگیری کلاه ناپلئون در معرض فروش طرح شرکت نفتی رپسول در جزایر قناری سیاست گذاری دهان و دندان در بسته اجرایی خدمات گردشگری قطار لوکس به‌آمریکایی ها تسویه ۵ هزار پرونده خسارت بیمه توسعه در‌ یك هفته روند اجرای طرح بیمه قالیبافان سومین همایش فصلی مدیران ستادی و استانی بیمه دی عملیات موفق بیمه ای در گرو رابطه مطلوب بیمه گر و بیمه گذار اجرای بیمه تکمیلی استعدادهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان از مهرماه استفساریه کسر بیمه از اضافه کاری کارمندان تقدیم هیات رییسه مجلس نبود بودجه برای ارائه خدمات درمانی به افاغنه