کد خبر: ۱۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۲
فرماندار شهرستان ورزقان با اعلام اینکه تمام واحد های مسکونی بازسازی شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی از طرف بنیاد مسکن بیمه می شوند گفت: مدت بیمه این واحد ها ۱۰ساله است.

فرماندار شهرستان ورزقان از آغاز دور دوم بازسازی واحد های مسکونی در مناطق زلزله زده ارسباران خبر داد و گفت:بازسازی دو هزار و 500 واحد مسکونی نیمه کاره در شهرستان ورزقان و روستاهای تابعه نیز از 17 آبانماه 92 آغاز می شود.

 

محرم فروغی شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود:واحد های مسکونی که بازسازی آن ها شروع نشده است با اعطاء تسهیلات بانکی توسط خود زلزله زدگان بازسازی خواهند شد و بنیاد مسکن در این امر دخالتی ندارد.

 

وی ادامه داد:زلزله زدگان می توانند با دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ 140 میلیون ریال و همچنین وام بلاعوض بیست میلیون ریالی از طرف هیئت دولت نسبت به بازسازی خانه های خود اقدام کنند.

 

فروغی تصریح کرد: دولت شرایطی را برای عودت این تسهیلات بانکی پیش بینی کرده است و زلزله زدگان می توانند پس از دو سال نسبت به شروع  باز پرداخت این تسهیلات ماهانه 90 هزار تومان اقدام  کنند.

 

فرماندار شهرستان ورزقان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر احتمال ایجاد معارضات ملکی پس از بازسازی واحد های روستایی گفت: مساحت خانه های روستایی قبل از زلزله  لحاظ شده است و هیچ مشکلی از بابت تفکیک حریم منازل وجود ندارد.

 

وی با اعلام اینکه تمام واحد های مسکونی بازسازی شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی از طرف بنیاد مسکن بیمه می شوند گفت: مدت بیمه این واحد ها 10ساله است.

 

فروغی اظهار داشت:بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با 56 هزار تومان هر واحد مسکونی بازسازی شده را به مدت 10 سال بیمه می کند و در زمان وقوع زلزله احتمالی دیگر برای هر واحد مسکونی حادثه دیده 160 میلیون ریال خسارت از طرف بیمه پرداخت می شود.

 

وی ادامه داد: زلزله زدگان می توانند با پرداخت 56 هزار تومان دیگر و در کل 112 هزار تومان با شرایط بیمه تکمیلی مبلغ خسارت را به 320 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر: