کد خبر: ۱۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۲
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی خبر داد
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به بررسی لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس گفت: در حال حاضر شرکت‌های بیمه، بیمه زلزله را به عنوان یکی از پوشش‌های اختیاری بیمه‌ آتش‌سوزی ارائه کرده و مردم می‌توانند آن را خریداری کنند.

صنعت بیمه -  معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به بررسی لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس گفت: در حال حاضر شرکت‌های بیمه، بیمه زلزله را به عنوان یکی از پوشش‌های اختیاری بیمه‌ آتش‌سوزی ارائه کرده و مردم می‌توانند آن را خریداری کنند.

 

خبرگزاری فارس: بیمه زلزله در حال ارائه/ پرداخت خسارت بیمه‌ای زلزله‌زدگان در اسرع وقت

 

رحیم مصدق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد آخرین وضعیت لایحه تأسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس گفت: این لایحه در چندین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: مقرر شده است ابعاد فنی این اقدام بررسی شود و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز تحقیق جامعی با مشارکت صنعت بیمه و دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه داشته باشد و منتظر جمع‌بندی مرکز پژوهش‌ها در این باره هستیم.

 

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: البته در حال حاضر هم شرکت‌های بیمه، بیمه زلزله را به عنوان یکی از پوشش‌های اختیاری بیمه‌نامه آتش‌سوزی ارائه می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه حق بیمه، بیمه آتش‌سوزی بسیار ناچیز است، مردم می‌توانند پوشش زلزله این بیمه‌نامه را نیز خریداری کنند.

 

مصدق با بیان اینکه بهترین روش برای جبران خسارت‌های مالی، بیمه است، افزود: زلزله یکی از واقعیت‌های اجتماعی است که اتفاق می‌افتد و باید برای مقابله با آن آماده باشیم.

 

وی گفت: روش صحیح این است که زمانی که حادثه طبیعی اتفاق می‌افتد به جای اینکه تلاش و بودجه دولت معطوف به بازسازی منازل مسکونی مردم شود، دولت بودجه خود را به بازسازی زیرساخت‌های شهری صرف کند و مردم هم با مبلغی که از شرکت‌های بیمه بابت خسارت دریافت می‌کنند به بازسازی منازل بپردازند.

 

وی اضافه کرد: این کار پس از زلزله آذربایجان شرقی و بوشهر هم انجام شد و واحدهایی که پوشش بیمه زلزله داشتند با حضور نمایندگان شرکت‌های بیمه، خسارت خود را دریافت کردند.

 

وی در مورد میزان پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه در زلزله آذربایجان و بوشهر گفت: در آذربایجان شرقی بخش اعظم خسارت‌ها پرداخت شده و در بوشهر هم تیمی از بیمه مرکزی با مدیران عامل چند شرکت بیمه به محل زلزله زده رفتند و تأکید ما به همه شرکت‌ها این است که در اسرع وقت خسارت‌ها را پرداخت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار