کد خبر: ۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۸

صنعت بیمه - مهندس قدمی در نشست صمیمی با رسانه های جمعی خواستار اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم جهت مقام سازی بافت های فرسوده و گسترش استفاده از بیمه حوادث به عنوان مهمترین راهكار در جهت خدمت رسانی به آسیب دیدگان بلایای طبیعی كشور شد .

 

به گزارش خبرگزاری موج، مهندس قدمی معاون وزیر و ریاست سازمان مدیریت بحران كشور در نشست خبری با رسانه های خبری كشور با گرامیداشت هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی در سال 1391 كه با عنوان تدابیر راهبردی ، مشاركت مردمی و كاهش خطر پذیری نامگذاری شده است اظهار داشت : یكی از اهداف سازمان مدیریت بحران در هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی انعكاس خواسته ها و مشاركت های مردمی است .


وی گفت: به جهت حادثه خیز بودن كشور از نظر موقعیت جغرافیایی با كوشش رسانه ها و شما خبرنگاران عزیز مردم را با خسارات و حوادث جانی و مالی ناشی از بلایای طبیعی آشنا می كنیم .


مهندس قدمی گفت : از مجموع 42 حادثه طبیعی به طور میانگین 32 مورد در كشور ما مسبوق به سابقه است و ما در زمره 10 كشور حادثه خیز جهان قرار داریم كه مهمترین این حوادث زلزله ، سیل ، خشكسالی ، رانش زمین ، آتش سوزی ، سرمازدگی و بیماری هایی ناشی از آن می باشد .


ریاست سازمان مدیریت بحران گفت : مردم ما همچون گذشته با همكاری اثرگذار و اجرای دستور العمل ها در جهت رفع چالش های اثرات حوادث طبیعی پیشگام هستند .


مهندس قدمی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص اسكان موقت و مقاوم سازی در مناطق زلزله آذربایجان شرقی گفت : اسكان موقت با گستردگی انجام شده است و بحث مقاوم سازی به عنوان یكی حركت پیشگیرانه در جهت كاهش تلفات مالی و جانی به شدت پیگیری می شود.


وی خاطر نشان كرد ، در نتیجه برنامه مقام سازی مسكن روستائی تاكنون یك میلیون و 500 واحد روستایی در كشور مقام سازی شده است .


وی درخصوص ایجاد سكونتگاه های ایمن گفت : تشویق روستائیان جهت دریافت وام بافت فرسوده و نظارت جدی در رعایت استانداردها و اصول فنی در ساخت و سازها از عوامل مهم در مقام سازی و ایجاد سكونتگاه های ایمن است و در همین راستا حدود 28 هزار بافت فرسوده فقط در استان آذربایجان شرقی بازسازی شده است .


معاون وزیر كشور مشكل اصلی بافت های فرسوده در استان تهران را وضعیت تملك اماكن دانست و گفت : طرح تجمیع املاك مورد بررسی كارشناسی قرار گرفته و راهكارهای قانونی آن از سوی شهرداری و وزارت راه و شهرسازی با اعطای امتیازات خوب به مالكین بافت های فرسوده دنبال می شود .


قدمی تجاوز به حریم رودخانه ها را از مهمترین معضلات اصلی در آبگرفتگی برخی استان ها دانست و گفت : 14 كارگروه اصلی بنا به وظیفه خود در جهت پیشگیری كاهش خسارات فعالیت دارند .


ریاست سازمان مدیریت بحران كشور در پاسخ به خبرنگاران درخصوص نوع تفكر و مدیریت اقتضائی در مدیریت بحران كشور گفت یكی از وظایف اصلی سازمان ایجاد هماهنگی بین دستگا ه های ذیربط است كه اگر این روش را اجرا كنیم وضعیت سیستمی خوبی در سازمان خواهیم داشت .


وی تصریح كرد : با هماهنگی و پژوهش هایی كه در جهت تبیین شرح وظایف كارگروه های دستگاه ها در سازمان مدیریت بحران صورت گرفته به نتایج بهتری دست خواهیم یافت .


قدمی با اشاره به ساخت 10 اسكان اضطراری و شناسایی 600 نقطه اضطراری دراستان تهران گفت : طی بازدید های انجام شده از 10 نقطه اسكان اضطراری مراحل سكوسازی ، تجهیزات زیربنایی و سرویس های بهداشتی آن به پایان رسیده است و 600 نقطه اضطراری نیز از سوی شهرداری با پیشرفت هایی در حال انجام می شود .

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار