کد خبر: ۱۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۲

صنعت بیمه - استاندار كرمانشاه گفت: كار مقاوم سازی منازل روستایی باید با جدیت از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری آریا، مهندس سید دادوش هاشمی به مناسبت هفته كاهش اثرات بلایای طبیعی، افزود: دستگاه های ذیربط باید با تلاش گسترده در راستای مقاوم سازی منازل روستایی اقدام نمایند و بانك عامل هم در پرداخت وام روستایی باید اهتمام ویژه داشته باشد.


استاندار كرمانشاه افزود: مردم مناطق روستایی استان نیز در خصوص مقاوم سازی منازل خود باید همكاری و مشاركت خوبی داشته باشند و مسولین را در این راستا كمك و همیاری نمایند.


هاشمی ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال گذشته در خصوص تجهیز و امكانات جهت مقابله با بلایای طبیعی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته، اما همواره باید تلاش شود كه امكانات و تجهیزات موجود به روز شوند.


وی بیان داشت: بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و ... بصورت ناگهانی اتفاق می افتند، بنابراین برای مقابله با این پدیده ها باید همواره و پیوسته تجهیزات و آمادگی لازم وجود داشته باشد.


استاندار كرمانشاه همچنین ضرورت رویكرد عمومی مردم به بیمه منازل را خاطرنشان ساخت و گفت: آمار رسمی كشور حاكی از آن است كه از میان قریب به 15 میلیون واحد مسكونی موجود در كشور  تنها 10درصد اقدام به بیمه حوادث منزل خود نموده اند كه این رقم به هیچ وجه مطلوب نیست.


هاشمی افزود: مردم باید بیاموزند كه صرف ساخت یا خرید و حتی اجاره مسكن با قیمت ارزان نباید هدف آنها باشد، چرا كه این كار بدون توجه به میزان مقاومت سازه ها ممكن است به قیمت جان اعضای خانوده تمام شود و اگر مردم هنگام خرید یا اجاره خانه میزان مقاومت آن را نیز مدنظر قرار دهند انبوه سازان نیز ناچار می شوند كه خود را با مطالبات مردمی وفق داده و خانه های ایمن تری بسازند.


هاشمی درخصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص بیمه حوادث منازل مسكونی در استان گفت : به منظور ارتقاء سطح فرهنگ پیشگیری و آمادگی عمومی برای لزوم بیمه حواث منازل مسكونی، نقطه حركت آغازین را ادارات و دستگاه های دولتی قرار داده ایم و كلیه مدیران استان ملزم به رعایت آن هستند.

 

در سطح كلان نیز دولت خدمتگزار با همكاری مجلس شورای اسلامی در تلاش است تا ضمن اتخاذ نوعی نظام هماهنگ، سازوكارهای زیربنایی را به منظور تحقق بیمه ارزان منازل مسكونی فراهم نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار