کد خبر: ۱۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۵

صنعت بیمه - ˈعلیرضا رجایی فرˈ روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: کرمانشاه در منطقه ای قرار گرفته است که حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان و سایر موارد مردم آن را تهدید می کند با این وجود استقبال مردم از بیمه هایی که حوادث طبیعی را پوشش می دهند بسیار کم است.

وی در خصوص علل اصلی این مسئله گفت: وضعیت اقتصادی مردم منطقه و همچنین جا نیفتادن صحیح فرهنگ بیمه از دلایل اصلی این امر می باشد زیرا هنوز مردم استان به بیمه به چشم یکی از هزینه های اساسی زندگی خود نمی نگرند.

مدیر شرکت بیمه ایران استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل عدم استقبال از سوی مردم، تبلیغات شرکت های بیمه گر است که نتوانسته اند این حقیقت را برای مردم باورپذیر کنند که با مبلغی بسیار کم فرد می تواند خانه، لوازم زندگی، خودرو و بسیاری از دارایی های خود را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

رجایی فر به نقش مهم رسانه ها و همچنین دولت اشاره کرد و افزود: می توان با برگزاری همایشها و پخش برنامه های مفید مردم را به سوی بیمه کردن اموالشان ترغیب کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که شاید عملکرد خود بیمه ها یکی از دلایل عدم استقبال مردم باشد، اظهار داشت: در خصوص عدم پوشش خشکسالی از سوی بیمه ها مسایلی مطرح شد در حالیکه بیمه خشکسالی در حیطه بیمه های بازرگانی نیست و جزء مسوولیت بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی محسوب می شود اما در خصوص سایر بیمه های بازرگانی در مجموع شرکت های بیمه گر در پشتیبانی از بیمه نامه های خود عملکرد قابل قبولی داشته اند.

رجایی فر به آغاز حرکتی از سوی مسوولان استانی در جهت اجباری کردن بیمه بلایای طبیعی برای همه مردم اشاره کرد و گفت: بحثی مطرح بود که براساس آن همه مردم استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه بلایای طبیعی قرار گیرند اما پس از مدتی این بحث مسکوت ماند و به نتیجه ای نرسید.

مدیر شرکت بیمه ایران استان کرمانشاه در ادامه در خصوص دلگرم بودن مردم به کمک های دولت پس از وقوع حوادث ابراز داشت: برخی از مردم معتقدند پس از وقوع حادثه دولت اقدام به بازسازی منازل آنها و یا جبران خسارت می کند اما مردم باید به این امر واقف شوند که این امر هزینه ای اضافی را بر دولت تحمیل می کند و از سوی دیگر کمک های دولتی به صورت کامل خسارت را جبران نمی کند در حالیکه بیمه ها به سرعت نسبت به جبران خسارت اقدام می کنند.

وی در پایان با اشاره به نامگذاری دهم اکتبر به عنوان روز جهانی بهداشت روان گفت: بیمه کردن اموال یک پشتوانه مطمئن بوده و آرامش خاطر و امنیت روانی را برای فرد به همراه دارد

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار