کد خبر: ۱۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴
نمایندگان با طرحی موافقت کردند که در صورت نهایی ان مهلت اجرای ازمایشی اصلاح قانون بیمه مسئولیت مدنی وسایل نقلیه موتوری در برابر شخص ثالث تمدید می شود.

 

صنعت بیمه- نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه 12 شهریور با طرح تمدید مهلت اجرای ازمایشی اصلاح قانون بیمه مسئولیت مدنی وسایل نقلیه موتوری در برابر شخص ثالث با 167 رای موافق، 12 رای مخالفت و 6 رای ممتنع از مجموع 228 رای موافقت کردند.

 

 


 

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران به عنوان یکی از طراحان این طرح گفت: بعد از 20 شهریور همه ما و همه مردم گرفتار این مشکل می شویم که بیمه شخص ثالث دچار خلاء قانونی می شود. زیرا قانون شخص ثالث تا 20/6 به عنوان قانون آزمایشی تصویب شده بود و در این تاریخ نیز تمام می شود درست است که دولت در عدم به موقع لایحه مقصر بوده است اما در هر صورت مجلس یکسال الی یکسال و خورده ای بر روی این طرح کار کرده است و حتی در این زمینه طرح مدونی را ارایه کرده است.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، تاجگردون بیان کرد: از آنجا که قانون بسیار قدیمی است شرکت های بیمه ای نمی توانند برای مردم بیمه نامه شخص ثالث صادر کنند و از 20 شهریور به بعد هر کس که ماشین داشته باشد و بیمه نامه داشته باشد اگر به حادثه ای بر بخورد قطعاً سیستم های اداری شرکت های بیمه ای نمی داند باید چه کار کند.

 

نماینده گچساران در خانه ملت تاکید کرد: اگر این قانون تصویب نشود ما با هزاران مشکل مواجه می شویم در حال حاضر با وجود همین قانون ما مشکلات زیادی داریم چه برسد به اینکه قانون نداشته باشیم.

کمال علیپور نماینده قائم شهر در مخالفت با این طرح گفت: دستگاههای نظارتی باید بیشتر دقت کنند و قرار نیست هر جا که دولت خلا قانونی ایجاد کرد مجلس ان را جبران کند.

 

وی اظهار کرد: حدود یک یا دو سال از قانون آزمایشی می گذرد و چون دولت می داند مجلس در صورت خلا قانونی طرح ارایه می دهد پس لایحه ارایه نداده است و به همین دلیل نیز مجلس باید این بار طرح ارایه ندهد تا دولت خودش لایحه اش را ارایه دهد.

 

همچنین سیدمهدی موسوی نژاد نماینده دشتستان در موافقت با کلیات این طرح گفت: قطعاً کسانی که نسبت به این موضوع یعنی دائمی کردن قانون بیمه شخص ثالث بی توجهی کرده اند چه دولت باشد و چه متولیان دیگر باشند باید سرزنش و نکوهش شوند منتهی این دلیل نمی شود که ما نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم و در مقابل این حوادث بی تفاوت عمل کنیم زیرا ما در برابر حوادث مسئولیت داریم.

 

وی بیان کرد: ما هر گونه بی تفاوتی نسبت به این مشکلات دامنگیر مردم می شود در حال حاضر بسیاری از خانواده هایی که خود را بیمه شخص ثالث نکرده اند در زندانها هستند و از 20 شهریور که مهلت آزمایشی این قانون تمام می شود اگر قانونی را مصوب نکنیم مردم دچار مشکلات عدیده می شود.

 

موسوی نژاد تصریح کرد: ما باید این قانون را تصویب کنیم تا مردم احساس امنیت و آرامش کنند زیرا تامین امنیت و ارامش به عهده مسئولین است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار