کد خبر: ۱۷۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
از مجموع واحدهای مسكونی روستایی استان تنها ۱۵ درصد بیمه هستند كه اصلا رقم مناسبی نیست.

صنعت بیمه- جواد قناعت در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با بیان این مطلب اظهار داشت: در بخش بیمه های حوادث ، استان جزو استان های پیشرو است و 90 درصد واحدهای مسكونی شهری توسط شهرداری ها بیمه شده اند اما در بخش مسكن روستایی ضعیف عمل شده است.


وی با اشاره به مشكلاتی كه در سایت مسكن مهر كلاله اتفاق افتاده است افزود: 6 بلوك این سایت كه دارای 36 واحد مسكونی است دچار مشكل هایی شده است كه با عامل این مشكلات باید برخورد جدی شود.


قناعت ادامه داد: در زمان حساس انتقال قدرت از دولت دهم به دولت یازدهم هستیم و در این بین برخی سعی می كنند با بزرگ نمایی مشكلات اختلال و نارضایتی ایجاد كنند، این گونه موارد نباید باعث شود تا كار بزرگی چون مسكن مهر ندیده گرفته یا كوچك شمرده شود.


وی تصریح كرد: در سه مرحله در استان توسط وزیر راه و شهرسازی و رییس جمهور سابق حدود 28 هزار واحد مسكن مهر افتتاح شده است و در این بین 36 واحد به دلیل سهل انگاری دارای مشكلاتی است اما نباید زحمات ندیده گرفته شود، همانطور كه سهل انگاری ها نیز نادیده گرفته نمی شود و به شدت با آن برخورد می شود.


به گزارش خبرگزاری موج،  قناعت در ادامه گفت: در سال 91 در گلستان در بخش مهندسی رودخانه 80 میلیارد ریال هزینه شده است كه از این میزان 30 میلیارد ریال در بخش لایروبی و 50 میلیارد ریال در بخش دیواره سازی هزینه شده است.


به گفته وی ؛ حجم كارهایی كه در این مدت و با این اعتبار انجام شده در طول سالهای قبل بی نظیر بوده است هرچند با حالت ایده آل فاصله فراوانی داریم.


استاندار گلستان اذعان كرد: در سال 91 و در دو مرحله سیل خسارتی بالغ بر 100 میلیارد تومان به استان وارد شد اما از سوی سازمان مدیریت بحران 90 میلیارد تومان خسارت برآورد و قبول شد و تاكنون تنها 33 میلیارد تومان از این اعتبار به استان تخصیص یافته است، عمده پروژه هایی نیز كه برای این 33 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است پروژه هایی با ماهیت بازسازی است.


وی خاطر نشان كرد: انتظار می رود تا با تلاش بیشتر شاهد تكمیل پروژه های نیمه كاره باشیم تا پایان شهریور نیز باید گزارشی از پیشرفت 389 پروژه این بخش ارائه شود، 


قناعت افزود : همچنین با هدف برنامه محور كردن توزیع اعتبارات، دستگاه های اجرایی و فرمانداران هماهنگی های لازم را انجام و اولویت های هر شهرستان نیز مشخص شود، مدیریت بحران استان نیز گزارشی از اخرین وضعیت ساخت و ساز در مناطق پر خطر ارائه كند.


قناعت تصریح كرد: جانمایی مكان اسكان اضطراری شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت در استان که شامل گرگان و گنبد می شود نیز انجام و به تهران ارسال شده تا كارهای اجرایی انجام شود.
وی با اشاره به افتتاح طبقه دوم ساختمان مدیریت بحران استان گفت: در این ساختمان سیستم ارتباط رادیویی و تلفنی ستاد مدیریت بحران تعبیه شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار