کد خبر: ۱۸۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۴
آنهایی كه از بیماری های مزمن رنج می برند، است و به ضورت مستقیم از سوی كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اجرا می شود.

صنعت بیمه- دفتر نمایندگی كمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران و اداره كل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور به منظور دسترسی و استفاده پناهندگان از خدمات درمانی با شركت بیمه آسیا قرارداد طرح بیمه درمانی امضاء كردند.


این آژانس اعلام كرد: این توافقنامه سه جانبه برای فاز سوم طرح بیمه درمانی و ارائه خدمات درمانی ثانویه و ثالث برای پناهندگان مستقر در ایران به امضا رسیده است.
براساس این گزارش، طرح بیمه درمانی مكمل برای دیگر خدمات درمانی ارائه شده از طرف كمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران در زمینه های خدمات درمانی اولیه(PHC) شامل واكسیناسیون، بهداشت باروری، نظارت های قبل و پس از زایمان، سلامت مادر و فرزند، و تنظیم خانواده است.


همچنین برنامه كمك های پزشكی و اجتماعی مبتنی بر جامعه (سیساماپ) جهت افزایش دسترسی و كمك رسانی به پناهندگان آسیب پذیر، مكمل طرح بیمه درمانی، بالاخص آنهایی كه از بیماری های مزمن رنج می برند، است و به ضورت مستقیم از سوی كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اجرا می شود.


براساس اعلام دفتر نمایندگی كمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران طرح بیمه درمانی برای حدود ۲۱۰ هزار پناهده آسیب پذیر كه واجد شرایط معیار های آسیب پذیری از سوی این كمیساریا و اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ایران(بافیا) بوده اند و در وضعیت وخیم اقتصادی به سر می برند قابل استفاده است كه كمیساریا حق بیمه آنان را پرداخت خواهد كرد.


بنابراین گزارش، این دفتر وابسته به سازمان ملل متحد اعلام كرد: از میان این تعداد حدود یكهزار و ۲۰۰ پناهنده برای پنج بیماری خاص، هموفیلی، تالاسمی، بیماری های كلیوی، ام اس و سرطان به طرح بیمه درمانی احتیاج خواهند داشت و سایر پناهندگان خود می توانند با پرداخت تعرفه معمول بیمه آسیا خود را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهند.
ایران به عنوان دومین و بزرگترین كشور پناهنده پذیر دنیا، میزبان حدود ۸۸۲ هزار پناهنده ثبت شده افغان و عراقی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار