کد خبر: ۱۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۴
۱۴۰۰ میلیارد برای درمان ناباروری پیش‌بینی شده است.

صنعت بیمه- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت :اعتبارات لازم برای بیمه ناباروری در بودجه 93پیش بینی شده است .


دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بیست و پنجمین همایش بین المللی بیماریهای کودکان در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت :بحث ناباروری و اختصاص بودجه به آن یکی از سیاست‌هایی است که باید همه از آن حمایت کنند چرا که این بحث به آینده کشور بر می‌گردد و همه دستگاه‌های مربوط و از جمله وزارت بهداشت به آن اهمیت می‌دهند.   


وی افزود: نیازهای حمایتی جمعیتی یکی از مسائلی است که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و برای آینده و امنیت کشور نیز بسیار اهمیت دارد.   


وزیر بهداشت با بیان این که خیلی خوب نیست دائماً بگوییم کمبود بودجه داریم، افزود : 1400 میلیارد برای درمان ناباروری پیش‌بینی شده است.   


وی در تشریح وضعیت وزارت بهداشت که گفته بود این وزارتخانه به شدت بیمار است افزود : مسئولان قبلی تلاش خود را کرده اند اما مسئولیت ها بسیار گسترده است،مشکلات زیادی در وزارت بهداشت داریم در حالی که این وزارتخانه که خود مسئول درمان مردم است ،خودش بیمار است.


وزیر بهداشت افزود :باید تصدی گری ها به حد ممکن برسد و زمینه برای بخش خصوصی و خیریه ها فراهم شود.
وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره کمبود نیرو نیز گفت : 400 هزار پرسنل داریم اما 160 هزار نیرو که بیشتر پرستار هستند کم داریم.


وی افزود : از میان 400 هزار پرسنل حدود 60 هزار نفر آنها را سازمان مدیریت، قبول ندارد و آنها بدون مجوز سازمان مدیریت کار می‌کنند و حقوقشان را از درآمد تخصصی بیمارستان دریافت می‌کنند.   


دکتر هاشمی با بیان اینکه ما برای 60 تا 70 هزار نفر منبع درآمدی نداریم و در بودجه نیز برای پرداخت هزینه‌ها فکری نشده است افزود :بیمارستانها می‌توانند نیرو جذب کنند اما باید منبع دریافت حقوق آنها از درآمد اختصاصی خود آنها باشد.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره مشکلاتی ارزی گفت: ما در این مورد هیچ مشکلی نداریم البته یکی از بانکها 14 اکتبر اعلام کرد که حدود 10 تا 15 درصد هزینه‌ها را افزایش می‌دهد که وزیر خارجه پیگیری و اعلام کرد که 95 درصد مشکلات حل شده است و امیدوارم که امروز جواب قطعی پیرامون حل مشکل را دریافت کنم.   


وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی همچنین در باره پیشرفت‌های چشم‌پزشکی در ایران گفت: چشم‌پزشکی در ایران رشد کرده است و دستاوردهای زیادی داشته است و مهمترین توصیه‌ای که امروز در روز بینایی در مرکز طبی کودکان می‌توانم داشته باشم آن است که برای بینایی کودک به چشم‌پزشک مراجعه کنیم.   

وی افزود: البته در بدو تولد در اتاق نوزاد بینایی کودک را می‌سنجند اما باید والدین توجه داشته باشند که در 3 سالگی و قبل از مدرسه به جد پیگیر سلامت بینایی کودک باشند.   

وزیر بهداشت با بیان اینکه نیمی از اختلالات بینایی و تنبلی را بعد از 9 سالگی بدون درمان است خاطرنشان کرد :سن طلایی درمان بیماری‌های چشمی 4 تا 6 سالگی است و کم بینایی از سنین پایین قابل پیشگیری است.   

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار