کد خبر: ۱۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۴
جزئیات دیدار کارگران با وزیر کار؛
رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در این جلسه در بیان مطالبات بازنشتگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مساعدت جهت بیمه تکمیلی بازنشستگان و همچنین حضور نماینده بازنشستگان در هیئت امنا و ایجاد خانه ‌های مهر در شهرها را خواستار شد.

 

صنعت بیمه-  درخواست تعیین تکلیف حق مسکن کارگران و مساعدت جهت بیمه تکمیلی بازنشستگان از جمله درخواست‌های تشکل‌های کارگری از علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اولین نشست رسمی مقامات کارگری کشور با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید در حال حاضر در وزارت کار در حال برگزاری است.


در این نشست قرار است نمایندگان کارگران با برنامه ها و سیاست های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی آشنا شوند و همچنین  اولویت ها و خواسته های جامعه کارگری را مطرح کنند.


به گزارش تسنیم،  رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در این جلسه در بیان مطالبات بازنشتگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مساعدت جهت بیمه تکمیلی بازنشستگان و همچنین حضور نماینده بازنشستگان در هیئت امنا و ایجاد خانه ‌های مهر در شهرها را خواستار شد.


* برهانی: قانون کار مشکلی ندارد/ وزیر فکری برای اجرای حق مسکن کارگران بکند
 به گزارش تسنیم، ناصر برهانی، دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه قانون کار اشکال ندارد گفت: مجریان به خوبی به این قانون عمل نمی کنند.
وی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد و تاکید کرد: حق مسکن کارگران یکی از مصوبات شورای عالی کار است که تا کنون تعیین تکلیف نشده است، کارگران در انتظار افزایش 10 هزارتومانی پس از 7 سال افزایش هستند، به نمایندگی از کارگران خواستاریم این موضوع به زودی تعیین تکلیلف شود.


* علی بیگی: "تعیین تکلیف افزایش حق مسکن کارگران" از مهمترین درخواست‌هاست

در ادامه این جلسه، اولیا علی بیگی، رئیس کانونعالی شوراهای اسلامی درارائه مطالبات جامعه کارگری بیان کرد:اقداماتی را پیرامون درخواست تهیه و تصویب آئین نامه نحوه حضور نمایندگان کارگران در هیات امنا تامین اجتماعی را خواستاریم.
وی ادامه داد:  تعیین تکلیف افزایش حق مسکن 10 هزارتومانی، اصلاح قانون کار، ساماندهی نیروهای شرکتی، اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد، اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور و همچنین مسائل مربوط به پایین بودن دستمزدها و افت شدید معیشت نیروی کار از مهم ترین مطالبات و خواسته های کارگران است.


* خادمی زاده: برنامه وزیر کار برای تقویت قدرت خرید کارگران چیست؟
به گزارش تسنیم، غلامرضا خادمی زاده رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران از دیگر افرادی بود که در جلسه ویژه کارگران با ربیعی پشت تریبون قرار گرفت و با تأکید براینکه دولت‌ها در سال‌های گذشته در تعیین دستمزد به وظایف خود عمل نکرده‌اند بیان کرد: از دولت تدبیر و امید درخواست داریم تا با کمک‌های شامل کارت اعتباری و حمایت‌های غیر نقدی کارگران را در تأمین معیشت خود همراهی کنند.
وی ادامه داد: افزایش دستمزد همه ساله با طرح اختصاص سهام عدالت و کارت اعتباری باوجود مخالفت شرکاء تصویب می شد اما اکنون کارگران از این امتیاز بی بهره هستند.
خادمی زاده همچنین با طرح پرسش‌ از وزیر کار مبنی براینکه برنامه‌های وزیر جهت تقویت قدرت خرید کارگران چیست؟ افزود: حذف شرکت‌های پیمانکاری نیروی انسانی و ایجاد دفتر ILO  جزء درخواست‌های کارگران از آقای ربیعی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار