کد خبر: ۱۸۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹
نمایش «ریچارد دوم» که از آثار تاریخی تراژدی شکسپیر است با نگاهی به المان‌های کارناوال‌گرایی در آثار شکسپیر، طراحی و دراماتورژی شده است.

صنعت بیمه-  مهدی کوشکی، طراح و کارگردان نمایش «ریچارد دوم» به دلیل شرایط خاص این اجرا هر 11 بازیگر این نمایش را بیمه‌ی حوادث می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، طبق اعلام دست‌اندرکاران این نمایش، طراحی این نمایش به گونه‌ای است که تمامی بازیگران با متوسط قدی برابر سه متر، به ایفای نقش می‌پردازند. گروه اجرایی ضمن تلاش در جهت ایمن سازی هر چه بیشتر شرایط اجرا، بازیگران را در برابر خطرات احتمالی، بیمه‌ی حوادث می‌کند.

مهدی کوشکی با توجه به کمبودهایی که در این زمینه در بین هنرمندان وجود دارد، ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک، این امر به قاعده‌ای مرسوم در تئاتر تبدیل شود.

نمایش «ریچارد دوم» که از آثار تاریخی تراژدی شکسپیر است با نگاهی به المان‌های کارناوال‌گرایی در آثار شکسپیر، طراحی و دراماتورژی شده است.

این نمایشنامه داستان سقوط ریچارد دوم، پادشاه جوان انگلستان است که در سال 1400میلادی در زندان پمفرت به قتل می‌رسد.

اجرای این اثر با معرفی گروه تئاتر «اولیس» همراه خواهد بود. این گروه تئاتر، یک گروه خصوصی است که با هدف اجرای تئاتر بر پایۀ پژوهش بنا نهاده شده است،از آنجا که اجرا در سالن‌های خصوصی- آموزشی از اولویت‌های گروه تئاتر «اولیس» است ، این نمایش از 10 آبان ماه ، به مدت 20 شب در سالن استاد شکیبایی تماشاخانه‌ی «سه نقطه» به صحنه خواهد رفت.

گفتنی است نمایش «ریچارد دوم» ، اولین اجرای عمومی رسمی این سالن محسوب می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار