کد خبر: ۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۹
این بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار (مدیر/هیئت مدیره ساختمان) را در قبال ساکنین و اشخاص ثالث و در قبال حوادث موضوع بیمه و تا حدود تعهدات مندرج در بیمه نامه متعهد می شود.

صنعت بیمه - امروزه بیشتر ساختمانهای ساخته شده دارای مدیر یا هئیت مدیره برای اداره و نگهداری از ساختمان می باشند.

 

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیر/هیئت مدیره ساختمان بر اساس قانون مسئولیت مدنی مصوب سال 1339 و قانون تملک آپارتمان ها طراحی شده است.

 

این بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار (مدیر/هیئت مدیره ساختمان) را در قبال ساکنین و اشخاص ثالث و در قبال حوادث موضوع بیمه و تا حدود تعهدات مندرج در بیمه نامه متعهد می شود.

 

بیمه نامه گفته شده مواردی چون آسانسور، استخر و سونا، پارکینگ ساختمان، آتش سوزی در مشاعات، بکارگیری سرایدار و نظافتچی، سقوط اشیا در محوطه و اطراف ساختمان، ایجاد خسارت به ساختمانهای مجاور ناشی از ترکیدگی لوله، آتش سوزی و ریزش چاه را پوشش می دهد.

 

قابل ذکر است که معمولا خسارت وارده به خود ساختمان در نتیجه علتهای بیان شده تحت پوشش بیمه نامه نمی باشد.

 

بیمه گذار میزان مورد نظر برای خسارت مالی، هزینه پزشکی، و غرامت فوت و نقص عضو در هر حادثه را از  شرکت بیمه خریداری می نماید.

 

نکته مهم این بیمه نامه برای بیمه گذارانی که خسارت دریافت کرده اند، میزان تعهد حداکثری بیمه نامه است. معمولا شرکتهای بیمه سقفی را درطول مدت اعتبار بیمه نامه برای پرداخت خسارت اعلام می نمایند و بیمه گذاران، در صورت دریافت خسارت، باید به اتمام سقف اعلامی توسط بیمه گر توجه داشته باشند.

 

سایت تخصصی صنعت بیمه در راستای فرهنگ سازی امر بیمه، آمادگی دارد تا به صورت رایگان به سوالات بیمه ای شما پاسخ داده و مشاور خوبی برای معرفی بیمه نامه مناسب شما باشد.

 برای دریافت مشاوره بیمه و پاسخ به سوالات خود اینجا کلیک نمایید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار