کد خبر: ۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۳

صنعت بیمه - معاون عمرانی استاندار مازندران گفت، باید به دانش زمین‌شناسی توجه کنیم.


به گزارش خبرنگارآریا درمازندران، سید عیسی هاشمی در همایش تخصصی زمین لغزش در مجتمع کوثر بابلسر بابیان اینکه، باید به دانش زمین‌شناسی توجه کنیم، تصریح کرد: از جزئیات آن آگاه بوده و مسایل علمی مورد نیاز را مورد مطالعه قرار دهیم زیرا زمین‌لرزش‌ها و رانش‌ها از جمله مواردی بوده که طی سه سال اخیر مازندران را بسیار دچار سانحه کرده است.


هاشمی گفت: 520 مورد زمین لرزش در مازندران سبب شد تا 438 هکتار از زمین، مراتع و جنگل‌ها، یک‌هزار و 268 هکتار از اراضی کشاورزی، 12 کیلومتر از راه‌های ارتباطی و بافت مسکونی 50 روستای مازندران دچارت خسارت شود.


معاون عمرانی استاندار مازندران بیان داشت:زلزله یکی از موضوع‌های مهم در بحث بلایای طبیعی است که اخیرا در آذربایجان شرقی سبب مرگ 300 نفر از هموطنان ما شد.


وی افزود: مازندران به دلیل موقعیت جغرافیای خاص همواره مورد توجه همه مردم کشور بوده و استانی بی‌نظیر در سطح دنیا و کشور است.


این مسئول خاطرنشان کرد: بلایای طبیعی حوادث غیرمترقبه‌ای است که می‌تواند در زمان‌ها و موقعیت‌های مختلف رخ داده و خسارت ناشی از آن خسارت گسترده و غیرقابل پیش‌بینی بوده و برای جبران آن باید منابع زیادی را صرف کرد.


وی مقاوم‌ نبودن ساختمان‌ها را در هنگام وقوع زلزله یکی از عوامل اصلی ناشی از ایجاد خسارت دانست و اذعان کرد: بر اساس کارشناسی انجام گرفته، ساختمان‌هایی که بر اساس قوانین و مقررات، ساخت و ساز می‌شوند دچار خسارت نشده و بیشترین خسارت‌ها ناشی از ساختمان‌های فرسوده و غیرمقاوم بوده است.


هاشمی گفت:: طوفان و زمین لرزش‌ها از دیگر شاخه‌های بلایای طبیعی هستند که اخیرا کشور به طور گسترده با آن مواجه بوده و خسارت زیادی دربر داشت.


وی با اشاره به سانحه آتش‌سوزی جنگل‌های شمالی در گلستان و مازندران گفت: این حوادث منجر به خسارت زیادی شده که باید علت آن مورد بررسی قرار گرفته و راه حلی برای این مشکل پیدا کرد.


معاون عمرانی استاندار مازندران بیان داشت: زمانی بین 15 تا 20 روز نزدیک به 50 مورد زمین لرزش در شهرهای ساری، نکا، بهشهر، بابل و سوادکوه رخ داده که منجر به خسارت در 50 روستا شده است که زنگ هشداری برای ما بوده تا اقدامات اساسی برای جلوگیری از حوادث انجام گیرد.


هاشمی درپایان تاکیدکرد: باید به بیمه حوادث و بلایای طبیعی توجه ویژه‌ای شود و فرهنگ‌سازی بسیار وسیعی در این باره انجام گیرد تا مردم از خدمات این بیمه برخوردار شوند

نام:
ایمیل:
* نظر: