کد خبر: ۱۸۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۱
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خراسان رضوی:
هزینه‌های قابل پرداخت نیز در سایت اداره اتباع wwww.ATBa.khorassan.ir وجود دارد که از طریق این سایت می‌توانند نوع هزینه‌هایی که قابل پرداخت است را مشاهده کنند.

صنعت بیمه-  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: کسانی که دارای کارت آمایش مرحله نهم هستند، کارت بیمه دریافت می‌کنند که سقف پرداخت بیمه به پناهندگان 7 میلیون و 200 هزار تومان است.

 محمد عجمی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص بیمه اتباع و مهاجرین خارجی استان اظهار داشت: براساس پیگیری‌های اداره‌کل اتباع وزارت کشور و دفتر کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان در تهران بحث بیمه پناهندگان در ایران و استان اجرایی و عملی شده است و قرارداد بیمه‌ای پناهندگان با شرکت بیمه آسیا بسته شده است.

وی افزود: از ابتدای آبان‌ماه پناهندگانی که دارای کارت آمایش مرحله نهم هستند می‌توانند با مراجعه به دفتر بیمه آسیا واقع در مشهد خیابان چمران، چهارراه گلستان نسبت به دریافت کارت بیمه خود اقدام کنند.

عجمی گفت: کسانی‌ که کارت بیمه سال گذشته را دریافت کرده‌اند و جزو اقشار آسیب‌پذیر معرفی شده‌اند با ارائه کارت بیمه سال قبل و کارت آمایش مرحله نهم خود می‌توانند کارت جدید بیمه دریافت کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی افزود: اعتبار این کارت بیمه از 25 شهریورماه 92 به مدت یکسال است و کسانی که این کارت را با تأخیر دریافت می‌کنند اسناد و مدارک بیمه‌ای که در دست دارند از این تاریخ توسط بیمه آسیا قابل پرداخت است.

وی بیان داشت: سقف پرداخت هزینه این بیمه 7 میلیون و 200 هزار تومان است.

عجمی در ادامه گفت: هزینه‌های قابل پرداخت نیز در سایت اداره اتباع wwww.ATBa.khorassan.ir وجود دارد که از طریق این سایت می‌توانند نوع هزینه‌هایی که قابل پرداخت است را مشاهده کنند.

مشاور استاندار خراسان رضوی اقشار آسیب‌پذیری که شناسای شده‌اند را زنان سرپرست خانوار به شرط نداشتن فرزند ذکور بالای 18 سال، کودکان بی‌سرپرست، افراد دارای معلولیت، خانواده بیماران صعب‌العلاج، بیماران خاص، کودکان بی‌سرپرست زیر پوشش بهزیستی، زنان بالای 60 سال بی‌سرپرست، مردان بالای 60 سال سرپرست خانوار، خانواده‌های دارای معلولین جسمی، حرکتی و عقب‌مانده ذهنی، اعضای خانواده بیماران خاص و خانوارهای فاقد تمکن مالی نام برد و گفت: این افراد هزینه‌ای بابت حق بیمه نخواهند پرداخت و به صورت رایگان بیمه می‌شوند.

وی افزود: 30 درصد اتباع جزو اقشار آسیب‌پذیر استان خراسان رضوی هستند.

عجمی همچنین در ادامه افزود: کسانی که کارت آمایش مرحله نهم را دریافت نکرده‌اند نمی‌توانند کارت بیمه داشته باشند.

وی افزود: بعد از اقشار آسیب‌پذیر سایر افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی بابت حق بیمه کارت بیمه دریافت کنند که در سال گذشته این مبلغ 90 هزار تومان به ازای هر نفر بابت حق بیمه بوده است اما در رابطه با سال جاری تاکنون مبلغی تعیین نشده است.

به گزارش  از فارس، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خراسان افزود: در استفاده از بیمه محدودیتی وجود ندارد و همه افراد واجد شرایط می‌توانند از بیمه استفاده کنند.

عجمی در خاتمه گفت: بیمارستان سجاد (ع)، بیمارستان امام هادی (ع) و بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مراکز طرف قرارداد این بیمه هستند و با دو بیمارستان قائم و رضوی نیز بیمه در حال انعقاد قرارداد است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار