کد خبر: ۱۹۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶
رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان:
نیازمندی‌های معلولین همچون احتیاجات دارویی، نیازهای نگهداری و فرهنگی آنان با توجه به گسترده بودن این طیف ازجمعیت جامعه، بسیار زیاد است،

صنعت بیمه- رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و پیشگیری از معلولیت‌ها با بیان اینکه مسیر خدمات رسانی به معلولان و سرمایه گذاری در این خصوص سخت است، افزود: سعی مسوولان بر این است که سازمان بهزیستی کشور خدمت‌رسانی به معلولان را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهند.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: سرویس دهی و خدمات‌رسانی به معلولین در کشورهای دیگر به بخش‌های خصوصی واگذار شده است، که این مساله برای خانواده ها بسیار هزینه‌بر است؛ در حالی که در کشور ما بخش اعظمی از آن برعهده دولت است که در واقع این امر فرصت و امتیاز خوبی برای معلولان و خانواده‌های آنها محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: در کشورمان معلولان به طور مستقیم تحت نظر مراکز دولتی نگهداری می‌شوند، یا دولت با پرداخت یارانه به مراکز مردم نهاد یا دستگاهایی که به طور خصوصی این کار را انجام می‌دهند از معلولان حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه 7 تا 10 درصد از جمعیت هر کشوری معلول هستند، گفت: نیازمندی‌های معلولین همچون احتیاجات دارویی، نیازهای نگهداری و فرهنگی آنان با توجه به گسترده بودن این طیف ازجمعیت جامعه، بسیار زیاد است،

بنابراین معلولین باید پذیرای محدودیت خود باشند و باید سعی‌شان بر این باشد که مانند یک شهروند معمولی در بین سایر شهروندان زندگی کنند.

رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و پیشگیری از معلولیت ها، با بیان اینکه مسیر خدمات رسانی به معلولان و سرمایه گذاری در این خصوص سخت است، افزود: سعی مسوولان بر این است که سازمان بهزیستی کشور خدمت‌رسانی به معلولان تحت نظر خود را، بیمه کنند.

خانواده معلولین، نیازمند حمایت بیشتر هستند


آلیا با اشاره به اینکه معمولا خانواده‌های مرفه برای نگهداری از معلولان خود، به سازمان بهزیستی ودستگاه های حمایتی مراجعه نمی‌کنند، گفت: معلولینی که به مراکز نگهداری مراجعه می کنند در واقع نیاز به حمایت های بیشتری دارند؛ بر این اساس بیمه کردن آنان یکی از کارهای اساسی دولت برای معلولان است.

نماینده مجلس شورای اسلامی معلولیت های جسمی، گفتار درمانی،عقب ماندگی های ذهنی و دیرآموزها را از انواع معلولیت ها دانست و کمک به آنان را نیز به صورت موردی عنوان و تصریح کرد: واگذار کردن حمایت از معلولین کشور به بخش خصوصی یکی از اهدف مهم دولت و سازمان بهزیستی کشور است، بنابراین تقویت این بخش از سوی دولت ضروری به نظر می رسد.

مناسب‌سازی اماکن عمومی برای معلولان


وی در پایان با تاکید بر اینکه مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان بسیار حائز اهمیت است و در کنار آن شهرداری ها و شورای شهر در تمامی مناطق کشور باید به این موضوع بیشتر توجه کنند، افزود: استفاده از نماد و علامت‌های رانندگی، ایجاد ستونک‌های آهنی در پیاده روها به خصوص برای نابینایان و اعمال قانون برای موتور سواران به علت تردد در پیاده روها از جمله اقدامات اساسی فراکسیون به منظور حمایت بیشتر از معلولان است که با جدیت تمام در حال پیگیری آن هستیم.

برچسب ها: بيمه معلولان ،
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار