کد خبر: ۱۹۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲
دو هزار و ۴۸۵ نفر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می‎کنند.

 صنعت بیمه-  مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پرداخت بیمه بیکاری به یکهزار و 280 نفر از ابتدای سال جاری تا کنون در استان مقرر شده است.


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حامد ویسکرمی  در جلسه کمیته راهبردی استان افزود: بیمه بیکاری به افرادی که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می‎شوند، تعلق می‎گیرد و در این راستا تاکنون دو هزار و 485 نفر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می‎کنند.

وی از اشتغال مجدد 79 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان خبر داد و گفت: برابر با قانون، آن دسته از کارفرمایانی که جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از مقرری بگیران بیمه بیکاری استفاده کنند صندوق بیمه بیکاری، حقوق کارگران بکارگرفته شده را به میزان 90 درصد مقرری پرداخت کرده و مابقی حقوق و مزایای آنان به میزان 10 درصد از سوی کارفرما پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: بیمه شدگانی که قبل از بیکار شدن حداقل دارای شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه بوده یا قرار داد اشتغال آنها در واحدهای صنعتی و تولیدی به اتمام رسیده باشد، به شرط دارا بودن یکسال سابقه کار و با ارایه قرارداد یکساله پس از تایید علت اخراج و تشخیص کمیته تشخیص، امکان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی با تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای استان در تلاش است تا مقرری بگیران همزمان با دریافت از بیمه بیکاری با فراگیری مهارت‎های فنی و حرفه‎ای لازم، راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند.

ویسکرمی گفت: در این راستا طی هشت ماهه امسال 386 نفر به به آموزش فنی و حرفه‎ای معرفی شده و در حال کسب آموزش‎های مربوطه هستند.

برچسب ها: بيمه بيكاري ، لرستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار