کد خبر: ۲۰۱۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۰
مدیر عامل بیمه ایران خبر داد:
روستاییان دام‌هایشان در اثر خطر‌های ذکر شده آسیب ببیند و یا تلف شود غرامت دریافت خواهند کرد.

صنعت بیمه- مدیرعامل بیمه ایران از اجرای طرح بیمه جامع روستاییان در سه مدل مکمل برای منازل مسکونی این قشر 28 درصدی کشور خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری ایسنا، جواد سهامیان‌مقدم در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به این‌که 66 درصد مساحت کشور ما حادثه‌خیز است و روستاییانی در این زمینه بسیار آسیب‌پذیر هستند، جدید‌ترین طرح بیمه ایران را برای حمایت از این خانواده‌های زحمت‌کش با کمک دولت ارائه کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که در زلزله بم 17 هزار نفر و در زلزله وزرقان نیز تقریبا همین میزان مردم آسیب دیده‌اند، گفت: آمارها نشان می‌دهد که در 44 حادثه بزرگی که در جهان اتفاق افتاده 30 حادثه در کشور ایران بوده است. بنابراین با این طرح می‌خواهیم اکثریت روستاییان کشورمان از ابنیه و منازل استحکام کم برخوردار هستند بیمه کنیم تا ضمن بالا‌رفتن امید به زندگی در این قشر، سطح کیفیت زندگی آنها بالا رفته و مهاجرت‌ها را از روستا به شهر معکوس کنیم.

مدیر عامل بیمه ایران با بیان این‌که این طرح در قالب سه مدل پیش‌بینی شده و از امروز اجرایی خواهد شد، گفت: در مدل اول روستاییان با پرداخت 25 هزار تومان می‌توانند منزل و اثاثیه آن را که بر اثر خطر‌های آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه، سیل، طوفان، زلزله و سنگینی برف تخریب شده باشد را تا سقف 150 میلیون ریال بیمه کند. هم‌چنین در طرح دوم در صورتی که اثاثیه منزل به سرقت رفته باشد در کنار پوشش‌های بیمه‌ای طرح اول می‌تواند با پرداخت سالانه 50 هزار تومان از پوشش این خدمات بیمه‌ای استفاده کند.

وی افزود: در طرح سوم با پرداخت سالانه 75 هزار تومان در صورتی که در هنگام حادثه و یا اتفاقی هم‌چون آتش‌سوزی یا ترکیدگی لوله همسایه‌ها نیز خسارت دیده باشند، می‌توانند از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

سهامیان مقدم یادآور شد: این سه مدل طرح بیمه‌ای در کنار خود بیمه هزینه‌ی معالجه و نقص عضو که در حوادث برای فرد رخ داده را پوشش خواهد داد بنابراین یک نوع پوشش بیمه‌ عمر محسوب می‌شود. هم‌چنین محصولات باغی که در محل مورد بیمه بوده است مانند علوفه و انبار علوفه تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در صورتی که این روستاییان دام‌هایشان در اثر خطر‌های ذکر شده آسیب ببیند و یا تلف شود غرامت دریافت خواهند کرد.

مدیر عامل بیمه ایران خاطر نشان کرد که این روستاییان در صورتی که براثر حوادث محل سکونت‌شان تخریب شود و قابل سکونت نباشد هزینه‌ی اجاره موقت آنها و هم‌چنین تامین معیشت سرپرست خانوار به مدت 10 ماه انجام خواهد شد.

سهامیان‌مقدم خاطر نشان کرد که بیمه ایران با همکاری دفاتر ICT پست بانک این خدمات را در قالب دفترچه‌هایی در اختیار روستاییان قرار خواهد داد که امیدواریم مسوولان ذیربط نیز در این زمینه حمایت‌های لازم را داشته باشند.

وی یادآور شد: سقف تعهدات مدل‌های ارائه‌ شده برای تخریب منازل تا 150 میلیون ریال قابل افزایش است. ضمن آنکه اگر روستاییان بیش از این مبالغ مورد مطالبه داشته باشند، با افزایش حق بیمه می‌توانند این تعهدات بیشتر را خریداری کنند.

مدیر عامل بیمه ایران با بیان این‌که شرکت متبوع‌اش به دولت پیشنهاد کرده تا بخشی از یارانه‌های ارائه شده به مردم در مرحله‌ی دوم در قالب پوشش‌های بیمه‌ای باشد، گفت: طرحی را آماده‌ کرده‌ایم که براساس آن نوزادانی که متولد می‌شوند با مشارکت پدر خانواده و دولت بتواند تا سن 20 سالگی اندوخته قابل توجهی برای ازدواج، شغل و یا تحصیل داشته باشند.

سهامیان‌مقدم خاطر نشان کرد: طرح پوشش بیمه روستاییان مکمل بیمه صندوق کشاورزان خواهد بود، ضمن آنکه بسیار می‌تواند جبران خسارت کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار