کد خبر: ۲۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
با توجه به عمق تقریبا زیاد این دریاچه مسوولان شهری اردبیل شهروندان را از هر گونه اقدام توام با خطر در این دریاچه برحذر می کنند.

 

صنعت بیمه-   مسوولان شهری اردبیل به تمام شهروندانی که در روزهای اخیر با استفاده از فرصت یخ زدگی دریاچه شورابیل اقدام به تفریح در آن می کنند هشدار داد که ممکن است در اثر شکسته شدن یخ ها حادثه ناگواری برای آنها پیش آید .دریاچه شورابیل به مساحت 120 هکتار در دو کیلومتری جنوب شهر اردبیل واقع شده است و درزمره یکی از 9 دریاچه آب شور ایران به شمار می رود ، تاسال های پیش به علت غلظت زیاد نمک این دریاچه هرگز یخ نمی زد اما با تغییر اکوسیستم این دریاچه در اوایل دهه 70 و افزایش سطح آن از طریق آب دریافتی از رودخانه بالخلو چند سالی است که در سرمای شدید اردبیل یخ می زند.به گزارش ایرنا ، با نزول دمای هوای اردبیل به زیر 20 درجه در هفته های اخیر سطح گسترده ای از این دریاچه یخ زده و این پدیده، فضایی برای تفریح خانواده های اردبیلی فراهم کرده است .تعداد زیادی از شهروندان اردبیلی هر روز اقدام به سرسره بازی در آب های یخ بسته نزدیک به ساحل شورابیل می کنند و برخی نیز در اقدامی خطرناک عرض و طول دریاچه را با پای پیاده طی می کنند.با توجه به عمق تقریبا زیاد این دریاچه مسوولان شهری اردبیل شهروندان را از هر گونه اقدام توام با خطر در این دریاچه برحذر می کنند.

در روزهای اخیر همچنین بدلیل یخ زدن رودحانه بالخلو بسیاری از شهروندان اقدام به تفریح بر سطح یخ زده این رودخانه می کنند.
 


استان اردبیل از نظر داشتن مکان های تفریحی بویژه در ایام زمستان با کمبود شدید مواجه می باشد، شهر اردبیل با بیش از 500 هزار نفر جمعیت فاقد شهربازی سرپوشیده ، پیست اسکی ، مکان های مناسب یرای ورزش های زمستانی و .. می باشد.
 


در این حال اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در اطلاعیه ای با اشاره به بارش برف سنگین در منطقه از شهروندان خواست تا از وحوش و پرندگانی که برای یافتن غذا به حاشیه مناطق مسکونی از جمله شورابیل محافظت کنند.

برچسب ها: درياچه شورابيل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار