کد خبر: ۲۰۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۵
منازل کارکنان دادگستری، مرکز مخابرات بستک و شعب برخی بانک ها از جمله اماکن بیمه شده توسط شرکت بیمه ایران بود.

 

صنعت بیمه- معاون فنی بیمه ایران استان هرمزگان گفت: بیمه دولتی ایران پرداخت خسارت به بیمه گذاران خود در شهر بستک را آغاز کرده و تاکنون حدود 3 میلیارد ریال چک در وجه خسارت دیدگان زلزله این شهر صادر و به آنها تحویل شده است.

 
 
فرامرز اخشابی  در گفت و گو با ایرنا افزود: کارشناسان بیمه ایران در قالب سه گروه عملیاتی بلافاصله پس از وقوع زلزله دوازدهم دیماه، به این شهر اعزام شده و کار بررسی بیمه نامه ها و برآورد خسارت واحدهای مسکونی ،تجاری و اداری بیمه شده را آغاز کردند.

وی ادامه داد: منازل کارکنان دادگستری، مرکز مخابرات بستک و شعب برخی بانک ها از جمله اماکن بیمه شده توسط شرکت بیمه ایران بود که به همراه منازل مسکونی شخصی مورد ارزیابی فنی قرار گرفت .

اخشابی اضافه کرد:غیر از اماکن دولتی ، به فاصله سه روز پس از زلزله برای 40 نفر از اشخاص حقیقی چک خسارت صادر و در محل شورای شهر به آنان تحویل شد.

معاون فنی بیمه ایران هرمزگان بالاترین رقم چک صادر شده برای اشخاص حقیقی در این مدت را 840 میلیون ریال و کمترین آن را 30میلیون ریال برای واحدهایی که خسارت های کمتری دیده و نیاز به تعمیرات داشتند اعلام کرد.

وی یادآور شد:هم اکنون پرونده های دیگری به ارزش تقریبی 6 میلیارد ریال در دست بررسی است و پیش بینی می شود مجموع خسارت های پرداختی بیمه ایران به بیش از 20میلیارد ریال برای در مجموع حدود 300 ساختمان در شهر بستک،در قالب قراردادهای حقیقی فردی و حقوقی گروهی ،افزایش یابد.

معاون بیمه ایران استان هرمزگان خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت بیمه گذاران زلزله زده بستک، ویژگی های متفاوتی نسبت به سایر پرداخت های صورت گرفته توسط این شرکت در موقعیت های مشابه داشت که پیشگامی بیمه ایران و دعوت از مردم برای دریافت خسارت پیش از مراجعه آنان ، یکی از این ویژگی هاست.

این مسئول اضافه کرد:سرعت عمل و کاهش فرآیندهای اداری و حذف رفت و آمدهای مردم به مرکز استان و دیگر شهرستان ها ، ضمن رعایت قانون، از دیگر ویژگی های عملیاتی بیمه ایران در جریان زلزله بستک بوده است به گونه ای که بیمه گذاران تنها با اعلام شفاهی شماره ملی خود می توانستند به سوابق بیمه ای ثبت شده خود در بیمه ایران دسترسی پیدا کرده و نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.

اخشابی همچنین آمادگی این شرکت برای صدور بیمه نامه های جدید جهت واحدهای تعمیری یا احداثی شهر بستک که تاکنون بیمه نبوده اند را اعلام و اضافه کرد:چنانچه در مدت ساخت و تعمیرات ،بر اثر زلزله یا دیگر حوادث طبیعی ،بیمه گذاران دچار ضرر و زیان مجدد شدند می توانند خسارت خود را از بیمه ایران دریافت کنند.

روز پنجشنبه دوازدهم دیماه امسال ،زلزله ای به قدرت پنج و نیم ریشتر شهر بستک در غرب هرمزگان را لرزاند که بر اساس اعلام بنیاد مسکن کشور براثر این زلزله ، 800واحد مسکونی تخریبی و 450 واحد مسکونی نیز تعمیراتی تشخیص داده شد.ک/3

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار