کد خبر: ۲۱۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۵
بیمه حوادث روستایی همه حوادث در روستاها پیش‌بینی کرده است.

صنعت بیمه-  رئیس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: بیمه حوادث روستایی برای روستاییان برقرار می‌شود و آنها با هزینه کم می‌توانند از بیمه حوادث استفاده کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، سید عباس پورهاشمی در مراسم افتتاح مرکز نورآوران سلامت در شرق کشور که در روستای بیمرغ گناباد برگزار شد، اظهار داشت: در مرحله اول مرکز نورآوران سلامت در 7 منطقه کشور و در مرحله بعد در کل استان‌ها راه‌اندازی می‌شود که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این امر شفاها موافقت کرده‌اند.

وی افزود: 2 استان فارس و آذربایجان شرقی آمادگی خود را در راه‌اندازی این مراکز اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر و با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده 3 کار توسط این مرکز شروع و تا حدود زیادی به نتیجه رسیده است که یکی از این اقدامات برقراری صندوق قرض الحسنه در روستاهای سراسر کشور برای اموری چون اشتغال در روستاها توسط پست بانک بوده که در این زمینه کلیه مکاتبات اداری را برای تسریع در اجرا حذف کردیم.

پورهاشمی گفت: برقراری بیمه حوادث برای روستائیان از اقدامات دیگری بوده که انجام شده چرا که با وجود بیمه حوادث در کشور، این بیمه مختص روستاها نیست.

وی افزود: در بیمه حوادث روستایی همه حوادث در روستاها پیش‌بینی شده و در صورت اجرا روستائیان با هزینه کم می‌توانند از بیمه حوادث استفاده کنند.

پورهاشمی بیان داشت: سومین اقدامی که در حال پیگیری انجام آن هستیم، بحث حمل‌ونقل روستایی است که کار بزرگی است و پیگیری‌های

آن شروع شده است.

وی گفت: همه باید کمک کنیم که تعداد خیرین و امثال افراد مشغول در مرکز نورآوران، توسعه سابد و در روستاهای محروم بیشتر سرمایه‌گذاری انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری نیز در ادامه گفت: سنت اسلامی این بوده که اطباء برای معالجه بیماران به سراغ آنها می‌رفتند و حرکت نورآوران سلامت احیای این سنت حسنه بوده است.

رشید افزود: از آنجا که برآوردن نیاز مؤمن از صد حج مقبول طبق فرموده امام صادق (ع) بیشتر است با این امر یک فرهنگ‌سازی بزرگ صورت گرفته است.

وی در مورد روستای بیمرغ نیز گفت: روستای بیمرغ یک روستای فرهنگی است که صدها شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: