کد خبر: ۲۲۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۵
در ۱۰ ماهه سال جاری حق بیمه تولیدی شرکت بیمه آسیا ۱۲۳۰ میلیارد تومان و خسارت پرداختی شرکت نیز ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

صنعت بیمه-  بازار بیمه مدیرعامل جدید بیمه آسیا به تشریح کارنامه کاری خود پس از 5 ماه حضور در این شرکت اشاره کرد و گفت: مصوبه طرح طبقه بندی مشاغل پس از 4 سال اخذ شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ابراهیم کاردگر مدیر عامل شرکت بیمه آسیا طی نشسستی خبری با خبرنگاران اعلام کرد: هم اکنون 9.5 درصد بازار بیمه در دست بیمه آسیا است اما تا پایان سال این سهم را دو رقمی خواهیم کرد.

 

 کاردگر ضمن اشاره به اینکه نسبت خسارت شرکت بیمه آسیا در 9 ماهه سال جاری 55.2 درصد است، افزود: در 10 ماهه سال جاری حق بیمه تولیدی شرکت بیمه آسیا 1230 میلیارد تومان و خسارت پرداختی شرکت نیز 700 میلیارد تومان بوده است.

 

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در ادامه ترکیب پرتفوی این شرکت را مورد اشاره قرار داد و گفت: سهم شخص ثالث در پرتفوی شرکت بیمه آسیا 51 درصد، بیمه بدنه 14 درصد، درمان 12.3 درصد، آتش سوزی 5.2 درصد، باربری 1.9 درصد، مهندسی 2.2 درصد، عمر و پس انداز 5.5 درصد، عمر و حادثه 1.8 درصد و مسئولیت 4.8 درصد بوده است.

 

وی با اعلام اینکه بودجه امسال شرکت بیمه آسیا صد در صد تحقق پیدا خواهدکرد، از تصویب بودجه 93 در هیات مدیره شرکت خبر داد و گفت: برای سال آینده EPS شرکت 114 ریال پیش بینی شده است.وی با اشاره به سهم پایین صنعت بیمه در اقتصاد کشور گفت: صنعت بیمه در اقتصاد ایران 1.8 درصد سهم دارد که فاصله این سهم با متوسط دنیا بسیار پایین است.

 

کاردگر به چالش های شرکت بیمه آسیا در مدیریت قبل اشاره کرد و گفت: ابلاغ سیاست های کلان در حوزه های فنی اموال، اشخاص، مسئولیت، اداری، مالی، بازاریابی اولین اقدام بنده پس از ورود به شرکت بیمه آسیا بود. وی با اشاره به تشکیل شورای مدیران به منظور تدوین استراتژی شرکت بیمه آسیا گفت: در فاز اول تمامی مشکلات پرسنلی بیمه آسیا احصاء شد و به این ترتیب طرح طبقه بندی مشاغل در دستور کار قرار گرفت.

 

مدیر عامل بیمه آسیا با بیان اینکه طرح طبقه بندی مشاغل 4 سال روی زمین مانده بود، گفت: مصوبه هیات مدیره برای اجرای این طرح اخذ شد و تا به کنون 20 مدل برای این طرح مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر شفاف سازی حوزه پردخت حقوق کارکنان گفت: پس از اینکه طرح طبقه بندی مشاغل در دستور کار قرار گرفت، دلگرمی پرسنل بیمه آسیا به کار بیشتر از گذشته شد.

کاردگر در عین حال با اشاره به تجمعات اعتراضی کارکنان بیمه آسیا به منظور دریافت احقاق حقوق صنفی خود در دوره قبل تصریح کرد: البته مشکلات خانوادگی را نباید به بیرون و کف خیابانها برد. وی ضمن اعلام اینکه بر هر یک از رشته های بیمه کارگروهی تشکیل شد تا مشکلات و معضلات آن رشته بیمه ای در آن کارگروه مشخص شود، افزود: درکارگروه بیمه زندگی پیش بینی شده تا در سال 93 شرکت بیمه آسیا گوی سبقت را در این رشته از رقبا بگیرد چرا که پتانسیل رشته بیمه زندگی از مابقی رشته های بیمه ای دیگر بالاتر است.

 

مدیرعامل بیمه آسیا از انعقاد قرارداد این شرکت با مخابرات خبر داد و میزان حق بیمه حاصله از قرارداد مخابرات را 40 میلیارد تومان عنوان کرد. وی به تفاهمنامه همکاری شرکت بیمه آسیا با مترو تهران و بانک مهر اقتصاد نیز اشاره کرد. کاردگر بر کاهش سهم مدیریتی دولت در بیمه آسیا تاکید کرد و گفت: سهم 20 درصدی دولت باید به 15 درصد برسد و به همین جهت دولت به زودی 5 درصد سهم خود را واگذار می کند.

 

به گفته وی، اگر سهم شناور بیمه آسیا به 15 درصد برسد، قطعا قیمت سهم شرکت نیز افزایش قابل توجهی پیدا می کند. وی در ارتباط با رفع تحریم های صنعت بیمه پس از توافقات ژنو اظهار داشت: قطعا با رفع تحریمها، ریسک های بزرگ به خارج از کشور منتقل می شود و جلوی سوخت های ملی گرفته خواهد شد اما در این پروسه نباید شتاب زده عمل کنیم چرا که باید ریسک هایی را پوشش اتکایی دهیم که قابل قبول باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار