کد خبر: ۲۲۱۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۴
در ۹ ماهه امسال درآمد شرکت در این مدت ۱۷.۳ درصد و سهم پرتفوی شرکت نسبت به کل صنعت بیمه از ۹.۲ درصد به ۹.۵ درصد رسیده است.

صنعت بیمه-  مدیر عامل بیمه آسیا با بیان اینکه سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی 1.8 درصد است، گفت: بخش عمده ای از این نسبت مربوط به بیمه اموال است که در این حوزه نیز سهم بیمه شخص ثالث بسیار بالاست.


 
 
به گزارش ایرنا، ابراهیم کاردگر  در نشستی خبری افزود: در این زمینه باید برای تقویت بیمه های زندگی و توسعه آن برنامه ریزی مناسبی در صنعت بیمه انجام شود.


وی با اشاره به اعمال رفع تحریم از صنعت بیمه کشور گفت: برای مهار تحریم ها در کوتاه مدت صندوقی تشکیل شد که ریسک های داخلی را پوشش می داد، اما قطعا این اقدامات در بلند مدت پاسخگو نخواهند بود که البته با رفع تحریم در صورت بروز حادثه امکان انتقال ریسک به خارج از کشور وجود دارد.

مدیر عامل شرکت بیمه آسیا با اشاره به بهبود عملکرد این شرکت از مهر ماه امسال، گفت: در 9 ماهه امسال درآمد شرکت در این مدت 17.3 درصد و سهم پرتفوی شرکت نسبت به کل صنعت بیمه از 9.2 درصد به 9.5 درصد رسیده است.وی با اشاره به عملکرد چند سال گذشته این شرکت گفت: در زمانی که تنها شرکت های دولتی فعال بودند سهم بیمه آسیا از بازار بیش 24 درصد بود و پس از ورود شرکت های خصوصی این سهم کاهش یافته، به طوری که عملکرد 9 ماهه صنعت بیمه نشان می دهد سهم بیمه آسیا تنها 9.5 درصد است.وی با اشاره به آغاز فعالیت خود در این شرکت از ابتدای مهر ماه سال جاری افزود: با توجه به شناختی که از همان ابتدا از صنعت بیمه داشتم، تیمی در هیأت مدیره تشکیل شد تا سیاست های کلان در سه حوزه فنی اموال، اشخاص و مسئولیت، معاونت اداری مالی، حوزه بازاریابی و فروش تدوین شود که به محض تدوین به تمام معاونت ها ابلاغ شد.

کاردگر ادامه داد: همچنین برای رفع مشکلات شورای معاونین تشکیل و نتایج آن در قالب دستور 10 ماده ای به تمام معاونت ها و کارمندان ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات شرکت بیمه آسیا به حوزه پرسنلی مربوط می شود افزود: نمایندگی ها و نیروی انسانی مجربی در این شرکت وجود دارد که با بررسی های صورت گرفته مشکلات پرسنلی احصاء و برای رفع آن اقداماتی در حال انجام است.کاردگر با اشاره به طرح طبقه بندی مشاغل گفت: این طرح از 17 مهر ماه در دستور کار قرار گرفت و اولین جلسه بررسی این طرح تشکیل و خلاصه طرح به تصویب رسید.وی همچنین با اشاره به تشکیل اولین کار گروه بیمه های زندگی گفت: هم اکنون 4 تا 5 میلیون بیمه گذار در حوزه بیمه های زندگی فعالیت می کنند که بررسی های صورت گرفته نشان می دهد پتانسیل افزایش تعداد بیمه گذاران به 50 میلیون نفر هم وجود دارد.مدیر عامل بیمه آسیا با اشاره به عملکرد شش ماهه صنعت بیمه در این شرکت گفت: در مجموع حق بیمه های به فروش رسیده توسط بیمه های آسیا در شش ماهه اول امسال 12.3 درصد، نسبت ضریب خسارت 53 درصد و سهم این شرکت از پرتفوی صنعت بیمه 9.2 درصد بوده است؛ این در حالی است که رشد درآمد در کل صنعت بیمه 26 درصد و ضریب خسارت 51 درصد است.

وی تصریح کرد: عملکرد 9 ماهه بهبود یافته است، به طوری که میزان درآمد شرکت در این مدت 17.3 درصد رشد داشته، پرتفوی این شرکت از کل صنعت بیمه با 0.3 درصد افزایش به 9.5 درصد رسیده و فاصله خسارت پرداختی بیمه آسیا به کل صنعت بیمه کاهش یافته است.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با بانک مهر اقتصاد، متروی تهران و شرکت مخابرات خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم از این محل 40 میلیارد تومان درآمد حاصل شود.


به گفته کاردگر، رشد درآمد شرکت در ماه های مهر تا دی ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد بوده است و در 10 ماهه سال جاری 1230 میلیارد تومان حق بیمه دریافت شده که 700 میلیارد تومان آن بابت خسارت پرداخت شده است.وی با اشاره به سهم بخش های مختلف خدمات بیمه ای از عملکرد شرکت گفت: در 10 ماهه امسال سهم بیمه شخص ثالث 51 درصد، بیمه بدنه 14 درصد، بیمه درمان 12.3 درصد، آتش سوزی 5.2 درصد، باربری 2.9 درصد، عمر و پس انداز 5.5 درصد، حادثه 1.8 درصد و مسئولیت 4.8 درصد بوده است.وی افزود: نسبت خسارت اتومبیل در 10 ماهه امسال 63 درصد برآورد شده است.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار