کد خبر: ۲۲۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۱
رییس سابق بیمه شخص ثالث بیمه ایران:
تخفیفات عدم خسارت تا ۷ سال ۵۰ درصد و از ۹ سال بیشتر ۷۰ درصد است که البته شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند با طرح‌های تشویقی به بالارفتن انگیزه بیمه گزاران خود کمک کنند.

صنعت بیمه- تخفیفات عدم خسارت تا 7 سال 50 درصد و از 9 سال بیشتر 70 درصد است که البته شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند با طرح‌های تشویقی به بالارفتن انگیزه بیمه گزاران خود کمک کنند.
 به گزارش خبرنگار ایلنا، از گوشه و کنار صحبت‌هایی مبنی بر رایگان شدن بیمه شخص ثالث برای بیمه گزارانی که ده سال از کوپن بیمه‌ای خود استفاده نکنند شنیده می شد و در بسیاری از موارد مردم از جیب خود حاضر به پرداخت خسارت بودند تا برگه‌ای از کوپن‌هایشان سوخت نشود و به امید تخفیفات بالاتر و رایگان شدن حق بیمه سال‌ها را به همین منوال می‌گذرانند.اما سئوالی كه در ذهن به‌وجود می‌آید این است که سقف بیمه های شخص ثالث به چه میزان است و ایا می‌توان امید داشت که بیمه گذاران به جهت تخفیفات چندین ساله عدم خسارت حتی ریالی برای حق بیمه شخص ثالث پرداخت نکند؟


علی شعبانی رییس سابق بیمه شخص ثالث بیمه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص صحت این موضوع اظهار داشت: نهایت سقفی که برای مجموعه تخفیف عدم خسارت در نظر گرفته شده است70 درصد است و حتی اگر شخص بیمه‌گذار تا بیست سال هم تخفیف عدم خسارت داشته باشد درصدی از این میزان بالاتر نخواهد رفت.وی تصریح کرد: تخفیفات عدم خسارت تا 7 سال 50 درصد و از 9 سال بیشتر 70 درصد است که البته شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند با طرح‌های تشویقی به بالارفتن انگیزه بیمه گزاران خود کمک کنند.

 


این کارشناس بیمه شخص ثالث در خصوص تغییر تعرفه و تعهدات بیمه شخص ثالث در سال 93 گفت: این افزایش یا عدم افزایش بستگی به تغییر نرخ بیمه دارد که اگر افزایش داشته باشد متناسب با حق تعهداتی که بیمه گزار خریداری می‌کند تغییر خواهد کرد و در حال حاضر نمی‌توان نرخی را برای آن اعلام کرد.

گفتتنی است، هم اکنون در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم تخفیف سال‌های عدم خسارت به عنوان فاکتور مثبت در جهت افزایش قیمت مطرح می‌شود که بهتر است خریداران در این زمینه هوشیار باشند و ریالی بیهوده پرداخت نکنند. همچنین باید گفت تلاش مردم برای افزایش سال‌های تخفیف عدم خسارت تا 15 سال و بیشتر بیهوده است مگر اینکه شرکت‌ها تمهیدی برای این کار بیندیشند در غیر این صورت آب در هاون کوبیدن است.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: