کد خبر: ۲۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۶
اجماع مسئولان قوه قضائیه با شرکت های بیمه مبنی بر افزایش ۳۰ و یا بیش از ۳۰ درصدی نرخ دیه در سال ۹۳ یکی از خبرهای مهم صنعت بیمه بود.

صنعت بیمه-   درحالی که وزیر دادگستری از افزایش ۳۰ درصدی نرخ دیه ۹۳ از اول اردیبهشت ماه خبر داده، کسب اطلاع ما از شرکت های بیمه حاکی از عدم ابلاغ بخشنامه افزایش نرخ دیه سال جاری به صنعت بیمه است.


به گزارش  خبرگزاری تسنیم، اجماع مسئولان قوه قضائیه با شرکت های بیمه مبنی بر افزایش 30 و یا بیش از 30 درصدی نرخ دیه در سال 93 یکی از خبرهای مهم صنعت بیمه در روزهای پایانی سال 92 بود که تسنیم در گزارش‌هایی جداگانه به آن پرداخت.


در پی گمانه‌زنی ها مبنی بر افزایش نرخ دیه 93 به 150 میلیون تومان سرانجام در روزهای پایانی هفته گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری بعنوان یک مقام رسمی با تایید این خبرها اعلام کرد: نرخ دیه سال جاری 150 میلیون تومان تعیین شده و  از اول اردیبهشت ماه این نرخ اجرا می شود همچنین این نرخ برای ماه‌های حرام 30 درصد افزایش یافته است.


درحالی که پورمحمدی از اجرا و اعمال افزایش 30 درصدی نرخ دیه از اول اردیبهشت ماه خبر داده کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از شرکت‌های بیمه و مرکزی حکایت از آن دارد که تاکنون هیچ مقام رسمی از قوه قضائیه بخشنامه مکتوب افزایش نرخ دیه را به صنعت بیمه ابلاغ نکرده است.


البته بخشنامه افزایش نرخ دیه معمولا از سوی وزیر دادگستری ابلاغ می شود که تا این لحظه چنین بخشنامه ای از سوی پورمحمدی به بیمه مرکزی ابلاغ نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار