کد خبر: ۲۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۸
با توجه به ابلاغ افزایش ۲۴ درصدی بیمه نامه شخص ثالث از سوی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه مکلفند از ابتدای اردیبهشت ماه این بیمه نامه را با تعهدات جدید عرضه کنند.

صنعت بیمه-  مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی گفت: بیمه‌گذاران تا زمان شروع ماه رجب یعنی ۱۰ اردیبهشت فرصت دارند الحاقیه بیمه‌نامه خود را دریافت کنند، در غیراین‌صورت مابه‌التفاوت ۵۰ میلیون تومانی را باید خودشان بپردازند.


 به گزارش پایگاه 598، رضا جعفری در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه رسیدگی به تمامی پرونده‌های واصله به  این صندوق در سال 92 و همچنین در فروردین‌ماه امسال انجام شده است گفت: هم‌اکنون رسیدگی به پرونده‌ها به‌روز شده است.


 
مدیرعامل صندوق تأمین خسارتهای بدنی افزود: تمامی افرادی که از امروز به بعد دچار حادثه رانندگی شوند و همچنین حادثه دیدگانی که به دلیل اطاله دادرسی، طول درمان و نقص در مدارک هنوز دیه آنها پرداخت نشده از اولین ساعت مطابق با آغاز اردیبهشت ماه، مشمول نرخ دیه جدید سال 93 خواهند بود.


 
جعفری گفت: با توجه به ابلاغ افزایش 24 درصدی بیمه نامه شخص ثالث از سوی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه مکلفند از ابتدای اردیبهشت ماه این بیمه نامه را با تعهدات جدید عرضه کنند.


 
وی در خصوص زمان دریافت الحاقیه بیمه‌نامه و نگرانی مردم از عدم پوشش بیمه‌ای کافی گفت: با توجه به اینکه سقف بیمه‌نامه‌های شخص ثالث در سال گذشته، 152 میلیون تومان است، این پوشش کفایت ماه‌های عادی با نرخ جدید را می‌کند اما با توجه به نزدیک بودن ماه رجب که اولین ماه حرام سال است، بیمه‌گذاران باید حداکثر تا 10 روز آینده نسبت به خرید الحاقیه بیمه‌نامه تا سقف 200 میلیون تومان اقدام کنند.
 


 
 
وی ادامه داد: همه مالکین وسائط نقلیه موتوری ملزم به خرید الحاقیه بیمه‌نامه شخص ثالث هستند در غیر اینصورت هنگام بروز حوادث رانندگی با مشکلاتی مواجه خواهند شد و مابه‌التفاوت دیه هم باید توسط خود آنها پرداخت شود.
 


به گزارش فارس، امسال قوه قضاییه نرخ دیه کامل را با 31.6 درصد افزایش به 150 میلیون تومان اعلام کرد و بر این اساس، بیمه مرکزی نیز حق بیمه شخص ثالث خودروها را حداکثر 24 درصد افزایش داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار