کد خبر: ۲۳۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
بر اساس قانون سهم بیمه شدگان برای پرداخت حق بیمه فقط پنج درصد از هشت گروه درامدی از ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است .

صنعت بیمه-  مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر از امادگی این صندوق برای پوشش بیمه ای بیش از 500 هزار روستایی ، کشاورز و عشایر در سال 93 خبر داد.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر سید حمید کلانتری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به جمعیت 6 میلیون و 600 هزار نفری کشاورزان روستاییان و عشایر در کشور ( با احتساب خانواده ها این رقم به 25 میلیون نفر می رسد ) گفت : از زمان ایجاد این صندوق فقط یک میلیون و 100 هزار نفر زیرپوشش قرار گرفتند.


وی با تاکید بر اهمیت توسعه فرهنگ بیمه و فراگیر شدن ان در جامعه افزود : افرادی که زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر قرار می گیرند پس از پرداخت حق بیمه به مدت 15 سال از مستمری ماهانه در زمان بازنشستگی برخوردار می شوند .


کلانتری عضویت همه روستاییان کشاورزان و عشایر را در این صندوق بدون درنظر گرفتن محدودیت سنی ازاد دانست و گفت : درصورتی که بیمه شدگان از کارافتاده شوند این صندوق موظف به پرداخت از کارافتادگی خواهد بود .


وی افزود : هم اکنون 18 هزار نفر از روستاییان و عشایر و کشاورزانی که سرپرست خود را از دست داده اند و یا از کار افتاده شده اند مستمری بگیر هستند.


وی با بیان اینکه دو سوم سهم بیمه را دولت می پردازد افزود : بر اساس قانون سهم بیمه شدگان برای پرداخت حق بیمه فقط پنج درصد از هشت گروه درامدی از 200 تا 500 هزار تومان است .


مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه استقبال کمی از این بیمه شده است گفت : در سه سال گذشته کمتر از 90 هزار نفر در هر سال بیمه شدند و بقیه نیز بیمه هایشان تمدید شده است .


وی شرط سنی را برای استفاده از مستمری در زمان بازنشستگی را 65 سال دانست .


کلانتری با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ابراز امیدواری کرد: درصورت امکان دولت بخشی از درامدهای مربوط به انصراف مردم از یارانه ها را برای مدت سه سال به این صندوق اختصاص دهد تا کشاورزان روستاییان و عشایر بتوانند بدون پرداخت حق بیمه به عضویت درایند .

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار