کد خبر: ۲۳۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۳
قرارداد بیمه حوادث مشترکان خانگی در قبال حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در جهت اجرای قانون فی مابین شرکت ملی گاز ایران و شرکت بیمه ایران منعقد گردیده است.

صنعت بیمه-   مدیرعامل شرکت گاز مرکزی گفت: به منظور تامین پوشش بیمه جانی و مالی مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی در مقابل حوادث ناشی از گاز طبیعی مانندحوادث منجر به انفجار، آتش سوزی و مسمومیت ها طرح بیمه مشترکان همانند سال گذشته امسال نیز اجرا میشود.


محسن کهوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به طرح ملی بیمه ایران اظهار کرد: در سال 1393 مشترکان گاز طبیعی در بخش خانگی تحت پوشش بیمه ایران قرار دارند.


وی افزود: پرداخت غرامت فوت، برای هر نفر در هر حادثه 260 میلیون ریال و نقص عضو و از کار افتادگی دائم 200میلیون ریال و حداکثر تعهد پرداخت بیمه ایران برای هزینه های پزشکی در هر حادثه برای هر نفر 400 میلیون ریال است.


مدیرعامل شرکت گاز مرکزی تصریح کرد: قرارداد بیمه حوادث مشترکان خانگی در قبال حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در جهت اجرای قانون فی مابین شرکت ملی گاز ایران و شرکت بیمه ایران  منعقد گردیده است.


کهوند با اشاره به قرارداد خدمات بیمه مشترکان از ابتدای سال 1393 گفت: با درصد کمی تغییر در هزینه حق بیمه نسبت به سال قبل، مشترکان خانگی شهری و روستایی با پرداخت 500 ریال به ازای هر واحد مسکونی در هر ماه تحت پوشش شرکت بیمه ایران قرار دارند.


مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی با اشاره به جبران خسارت های مالی به ازای هر واحد مسکونی، مشاعات واشخاص ثالث در هر حادثه تا مبلغ 370 میلیون ریال توسط شرکت بیمه ایران افزود: در خسارت های فوت مبلغ غرامت در وجه وارث قانونی متوفی بر اساس برگه انحصار وراثت توسط شرکت بیمه ایران پرداخت می شود.


وی تصریح کرد: در خسارت‌های پزشکی و نقص عضو نیز مبلغ غرامت در وجه مصدوم یا سرپرست قانونی وی توسط بیمه ایران  بر اساس اسناد و مدارک مثبته پرداخت می شود و در خسارت های مالی، غرامت در وجه ذینفع و با ارائه مدارک مثبته پرداخت می شود.


کهوند با اشاره به تعهدات بیمه ایران گفت: چنانچه اموال خسارت دیده تحت پوشش بیمه نامه های دیگری نیز باشد در صورت بروز خسارت تعهد شرکت بیمه ایران  نسبت به سرمایه های تحت پوشش بیمه نامه های مربوطه ،با رعایت سقف تعهدات انجام می شود.


وی افزود: کارشناسی و تعیین میزان غرامت از سوی بیمه ایران بر اساس شرایط عمومی بیمه نامه های حوادث گروهی و شرایط عمومی بیمه آتش سوزی مصوب شورای عالی بیمه ومفاد قرارداد بیمه با توجه به محل استقرار واحد مسکونی از طریق ادارات مرکزی یا نزدیک ترین شعب بیمه ایران انجام می شود.


مدیرعامل شرکت گاز مرکزی در‌باره اعلام حادثه ناشی از گاز طبیعی برای بهره مندی از مزایای بیمه تصریح کرد: بنابراین هرگونه حادثه ای که ناشی از گاز طبیعی برای مشترکان محترم گاز طبیعی بوجود می آید اعم از انفجار، آتش سوزی، گازگرفتگی منجر به مسمومیت و مرگ در شهرها با تلفن 194 و در روستاها به گازبان همان روستا باید اطلاع داده شود تا مقدمات لازم جهت معرفی به بیمه صورت پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار