کد خبر: ۲۳۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷
دولت درصدد فراگیر کردن بیمه روستائیان است که این امر نیازمند همت و فرهنگ‌سازی شوراهای روستایی است.

صنعت بیمه-   فرماندار اسدآباد با بیان اینکه مشکلات همیشه گریبان‌گیر کشاورزان است، افزود: شوراهای روستایی به مردم همکاری کنند تا کشاورزان در صندوق بیمه کشاورزی مشکلی نداشته باشند.به گزارش خبرگزاری تسنیم در اسدآباد، مسعود بکایی همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان اسدآباد اظهار کرد: شوراها نمایندگان مردم هستند و این نشان از حکومت مردم‌سالاری است.


وی گفت: شوراها در روستاها و شهرها هدی و راهنمای مردم هستند و شوراهای روستایی نقش اساسی را در روستاها ایفا می‌کنند.


فرماندار اسدآباد اعلام کرد: از شوراهای روستایی انتظار می رود که حوزه فعالیت خود را گسترش دهند و با پرداختن به زیرساخت توسعه روستاها کاری کنند که مردم روستا مشکلی نداشته باشند.


وی اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی بانک‌ها نبود گردشی مالی در جامعه بود و تسهیلاتی که از طریق بانک‌ها به کشاورزان داده می‌شد باز پرداختی صورت نمی‌گرفت که این امر سبب عدم وجود گردش مالی در بانک‌ها می‌شد که این نیازمند توجه ویژه شوراهای روستایی جهت فرهنگ‌سازی مناسب است.


بکایی با بیان اینکه مشکلات همیشه گریبان گیر کشاورزان است افزود: شوراهای روستایی به مردم همکاری کنند تا کشاورزان در صندوق بیمه کشاورزی مشکلی نداشته باشند.


وی گفت: دولت درصدد فراگیر کردن بیمه روستائیان است که این امر نیازمند همت و فرهنگ‌سازی شوراهای روستایی است.


فرماندار اسدآباد در مورد دفن غیربهداشتی زباله‌ها در حاشیه روستاهای اسدآباد ابراز کرد: امیدواریم با پیگیری دهیاری‌ها این مشکل نیز برطرف شود چرا که این امر رابطه مستقیم با سلامت جامعه به خصوص روستائیان دارد.


وی با بیان اینکه با گذشت 35 سال از عمر انقلاب در برخی از روستاها افراد بی‌سواد وجود دارند خاطرنشان کرد:  ترویج فرهنگ باسواد شدن مردم و اهالی روستاها نیاز به همت نهضت سوادآموزی و همکاری شوراها دارد که می‌طلبد آنان را به نهضت معرفی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار