کد خبر: ۲۳۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳
معاونت اجرایی دیات خبر داد
طبق آماری که در بیمه ایران موجود است درسال مورد اشاره ۳۵۸۲ عابرپیاده جان خود را در تصادفات جرحی از دست داده اند.

معاونت اجرایی دیات بیمه ایران گفت: ‌این شرکت درسال 92 بابت حوادث رانندگی و تصادفات خونین استان تهران، 282 میلیارد و 655 میلیون و 635 هزار تومان، دیه جرح و فوت به ذینفعان و زیان دیدگان پرداخت کرد.


به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی بیمه ایران؛ خدا کرم اخوان با اشاره به اینکه درسال گذشته 12 هزار و 327 فقره پرونده مرتبط با تصادفات جرح و فوت دراین شرکت تشکیل و به آن ها رسیدگی شده است، افزود:‌ این شرکت درمجموع بابت خسارات ثالث جانی سال 92 ، بیش از 265 میلیارد تومان و برای پوشش حوادث راننده نیز بیش از 17میلیارد تومان به زیان دیدگان غرامت پرداخت کرده است.

 


وی گفت: ‌این درحالی است که درسال 91 بیش از 224 میلیارد و 697 میلیون تومان به زیان دیدگان و وراث حوادث رانندگی غرامت پرداخت کرده ایم که از این مبلغ بیش از 214 میلیارد تومان برای خسارات ثالث جانی و بیش از 10 میلیارد و 89 میلیون تومان بابت حوادث راننده به ذینفعان پرداخت شده است.

 


معاونت اجرایی دیات بیمه ایران با بیان اینکه این شرکت درسال 92 پرونده رسیدگی نشده تصادفات جرحی ندارد، تصریح کرد: خوشبختانه این شرکت در سال مورد اشاره خسارت معوق نداشته و غرامت ‌تمامی پرونده هایی که آرای آن ازجانب دادگاه صادر و تعیین تکلیف شده است را به ذینفعان پرداخت کرده است. البته بعضی از پرونده ها به دلیل آنکه حادثه رانندگی آن ها تازه اتفاق افتاده و دادگاه هنوز آرای مقصران حوادث را صادر نکرده است درحال رسیدگی بوده و به محض آنکه آرای این پرونده ها صادرشود مبالغ آن ها نیز به زیان دیدگان پرداخت خواهد شد.

 

اخوان با اشاره به مساله طول درمان و بعضا صدور آرای دادگاه ها درحوادث جرحی اضافه کرد: شرکت سهامی بیمه ایران در جهت کمک به مصدومان حوادث رانندگی وبرای جلوگیری از تبعات اجتماعی ناشی از این حوادث بلافاصله بعداز مراجعه زیان دیدگان 50 درصد دیه تقریبی را محاسبه و به ذینفعان پرداخت می کند.

 


به گفته وی ‌درهمین جهت تمامی بیمه گذاران و زیان دیدگان این شرکت می توانند با ارائه حداقل مدارک ازقبیل گزارش مقامات انتظامی و نظریه پزشک قانونی از این خدمت بهره مند شوند. معاونت اجرایی دیات بیمه ایران درادامه درباره تعداد تصادفات شهرتهران که منجر به جرح و فوت شهروندان این شهر شده و خسارات آن را بیمه ایران پرداخت کرده است نیز گفت:‌ سال گذشته برای بیمه گذاران تهرانی این شرکت، 8002 حادثه منجر به جرح و فوت رخ داده است که به پرونده های آن ها در این معاونت رسیدگی شد البته به طورحتم تعداد تصادفات منجر به فوت وجرح استان تهران بیش از این است و این تعداد حادثه تنها مواردی را شامل می شود که بیمه گذارآن از این شرکت بیمه نامه دراختیار دارد.


اخوان درپاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه آیا بیمه ایران به عابرانی که دراتوبان و بزرگ راه ها دچار حوادث رانندگی می شوند نیز خسارت پرداخت می کند نیزگفت: همانطورکه می دانید ورود عابران پیاده به اتوبان و بزرگ راه های درون و برون شهری ممنوع است اما اگرعابری به این نکته توجه نداشته و دراین مبادی دچار حادثه رانندگی شود، شرکت های بیمه ای از جمله بیمه ایران طبق تبصره ماده 4 قانون ایمنی راه ها از محل بیمه نامه خودرویی که عابر با آن برخورد کرده است غرامت به حادثه دیدگان و وراث آنان پرداخت خواهد کرد.

 


این مقام مسوول درادامه و در پاسخ به این سوال که کدام خودروها عامل بیشترین تصادفات جرحی درتهران بوده اند نیز اظهارداشت:‌ طبق آمار رسمی خودروهای سواری دراستان تهران عامل وارد شدن بیشترین صدمات جانی به عابران پیاده ورانندگان هستند. دراین سال 6355 مورد خسارت جرح و فوت ازجانب خودروهایی که بیمه نامه این شرکت را دراختیار داشته اند ثبت و آنان عامل بروز تصادفات منجربه جرح شناخته شده اندکه برای شهرتهران آمار بسیارنگران کننده ای است.

 

ایشان درپاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه دراین سال چند نفر جان خود را براثر تصادف باخودروهای سواری از دست داده اند نیز،افزود: طبق آماری که در بیمه ایران موجود است درسال مورد اشاره 3582 عابرپیاده جان خود را در تصادفات جرحی از دست داده اند و 2508 موتورسوار نیز براثر بی احتیاطی رانندگان سواری به کام مرگ رفته اند که آمارنگران کننده ای است، برهمین اساس باید با فرهنگ سازی مناسب از بروز حوادث اینچنینی که منشا انسانی وخودرویی دارد هرچه سریع تر جلوگیری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار