کد خبر: ۲۳۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۶
كمبود امكانات رفاهی و نبود اشتغال از جمله عوامل اصلی مهاجرت افراد از روستا به شهر است و ما با توسعه بیمه در روستا میتوانیم امید به زندگی افراد را در روستا افزایش دهیم.

صنعت بیمه-   مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر كشور از بیمه شدن یك میلیون و 150 هزار نفر از شش و نیم میلیون نفر جامعه هدف كشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید كلانتری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در اهواز گفت: در حال حاضر 24 میلیون نفر از جمعیت كشور ما روستایی و عشایر و كشاورز هستند كه تعداد چهار میلیون نفر از این آمار در شهر زندگی می كنند و طبق بررسی های انجام شده شش و نیم میلیون نفر سرپرست برای بیمه شدن شناسایی شده اند كه از این تعداد تنها یك میلیون و 150 هزار نفر بیمه شده اند كه  آمار بیمه شدگان در سالجاری 100 هزار نفر است.وی افزود: اوائل انقلاب جمعیت روستایی ما 70 درصد و جمعیت شهری نیز 30 درصد بوده كه اكنون این آمار دقیقاً برعكس شده است و تنها 30 درصد از جمعیت كشور را روستاییان تشكیل می دهند. كمبود امكانات رفاهی و نبود اشتغال از جمله عوامل اصلی مهاجرت افراد از روستا به شهر است و ما با توسعه بیمه در روستا می توانیم امید به زندگی افراد را در روستا افزایش دهیم.

افراد با بیمه شدن به كار كشاورزی هم علاقمند می شوند. همچنین ایجاد اشتغال از جمله مزایای دیگری است كه با محقق شدن طرح بیمه در روستا ها شكل می گیرد.مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر كشور تصریح كرد: در كشور تعداد 60 هزار روستا كه بالای 20 خانوار در آن زندگی می كنند داریم و یكی از كارهایی كه به منظور فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ بیمه روستاییان در سال جاری توسط دولت صورت گرفته است برداشتن سقف سنی برای بیمه روستایی است. تمام كسانی كه بالای 20 سال سن و ساكن روستا باشند می توانند خود را بیمه كنند كه البته این طرح شامل كشاورزان ساكن شهر هم می شود.كلانتری بیان كرد: مهاجرت یك پدیده چند بعدی است و تنها بیمه بر آن تاثیر نمی گذارد. خرید تضمینی و آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت نیز بر مهاجرت تاثیر می گذارد. برای همه ما روشن است كه هر كاری در جهت گسترش و ایجاد اشتغال در روستا انجام شود به مراتب كم هزینه تر از ایجاد مشاغل در صنایع است. از دولت درخواست داریم كه با حمایت خود و اختصاص تسهیلات بانكی ظرفیت اشتغال در روستا را بالا ببرد زیرا با افزایش اشتغال كنترل جمعیت روستایی بسیار راحت تر خواهد بود.وی با اشاره به آب و هوای خوب و آرامش بالای زندگی به عنوان مزایای زندگی در روستا اظهار کرد: تعرفه های بیمه روستایی هر سال با توجه به تورم از طرف این صندوق اعلام می شود كه در پرداخت ها ما هشت گروه درآمدی را تعیین می كنیم كه این گروه ها حق بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت می كنند. اگر فردی یك سال حق بیمه را پرداخت كند و پس از آن دچار از كارافتادگی شود و یا فوت كند مستمری به خانواده تحت تكلف آن فرد پرداخت خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار