کد خبر: ۲۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۳
بیمه آتش سوزی یکی از بیمه های فانتزی است که در گذشته اقشار مرفع جامعه بیشتر بدنبال آن بودند و با افزایش فرهنگ عمومی و ضرورت داشتن این بیمه نامه افراد بیشتری را جذب کرد.

صنعت بیمه-  دومین دوره آموزشی کلیات بیمه های آتش سوزی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه ها روز 20 اردیبهشت در سالن کوثر بیمه دانا برگزار شد.
 

به گزارش اکو ویژن، روز شنبه 20 ام اردیبهشت ماه 93 دومین جلسه دوره آموزشی کلیات بیمه با محوزیت بیمه های آتش سوزی در محل بیمه دانا برگزار گردید. مدرس این دوره آموزشی اسماعیل عتیقه فروش- معاون مدیر بیمه های آتش سوزی این شرکت بیمه بود.عتیقه فروش درباره بیمه های آتش سوزی توضیح داد: بیمه آتش سوزی یکی از بیمه های فانتزی است که در گذشته اقشار مرفع جامعه بیشتر بدنبال آن بودند و با افزایش فرهنگ عمومی و ضرورت داشتن این بیمه نامه افراد بیشتری را جذب کرد و اهمیت آن به خصوص در چند سال اخیر بیشتر شده ولی باز جای کار دارد که باید توسط رسانه ها به جامعه معرفی شود.وی با تعریف دوشاخص اصلی بیمه آتش سوزی در قالب " بیمه نامه اموال" و "بیمه نامه اشخاص" توضیح داد: بیمه نامه اموال برای اتوموبیل، شخص ثالث و باربری و آتش سوزی است و بیمه نامه اشخاص نیز برای درمان و عمر و.. بکار می رود.


عتیقه فروش بیمه های آش سوزی را با یکی از سر شاخه های بیمه نامه اموال و به لحاظ سود آوری ،‌مورد توجه شرکت های بیمه ذکر کرد و یادآور شد که در بیمه آتش سوزی سه خطر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند که عبارتند از حریق،صاعقه و انفجار و یکی از نکاتی که در این باره محل مورد بیمه می باشد که باید مشخص شود.


عتیقه فروش افزود: در بیمه های آتش سوزی مدت بیمه نامه به سه دسته تقسیم می گردد که عبارتند از کوتاه مدت (زیر یک سال) ، یکسال و بلندمدت که بالای یکسال می باشد.

وی سه شرط مهم در بیمه های آتش سوزی را شرایط خصوصی ( توافقی است که بین بیمه گر وبیمه گذار می باشد) شرایط عمومی ( بین همه بیمه گرا و بیمه گذاران انجام می شود ) و شرایط ویژه ( در شرایطی مثل آشوب و بلوا که باید به تایید نیوی انتظامی و نظامی برسد)‌ نام برد.معاون مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه دانا در بخش دیگری از توضیحات خود از دو متغییر نوع بیمه نامه و دیگری نوع اشتغال است نام برد که لازم است به صورت روشن مشخص شوند.وی از جمله دیگر مواردی را که در بحث اشنایی با بیمه های آتش سوزی مورد توجه قرار می گرد و باید حتما در پوشش های بیمه ای بدان توجه کرد پوشش هزینه پاک سازی عنوان داشت و افزود:‌این موضوع یک تعهد است و سرمایه نیست و با توافق بیمه گر و بیمه گزار انجام می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: