کد خبر: ۲۴۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۵
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه:
با توجه به این اقلیم متفاوت و کشت برخی محصولات متفاوت در این شهرستان باید در ملاک عمل صندوق بیمه کشاورزی تغییراتی اعمال شود.

صنعت بیمه- مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه گفت: با توجه اقلیم و کشت برخی محصولات متفاوت در این شهرستان باید در ملاک عمل صندوق بیمه کشاورزی تغییراتی اعمال شود.
 


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، محمد نریمانی در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان مراغه اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه در سال زراعی جاری ایستگاه شهری میزان بارندگی را حدود 167 میلیمتر و ایستگاه مرکز تحقیقات دیم کشور با فاصله حدود 30 کیلومتری از ایستگاه، میزان بارندگی را بیش از 200 میلیمتر گزارش کرده است.


وی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقلیم متفاوت و کشت برخی محصولات متفاوت در این شهرستان باید در ملاک عمل صندوق بیمه کشاورزی تغییراتی اعمال شود.


معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه با اشاره به خسارت 575 میلیارد ریالی سرمای دیررس بهاره به اراضی باغی این شهرستان ادامه داد: میزان این خسارت براساس اعلام نظر نمایندگان بانک کشاورزی، مدیریت جهاد کشاورزی، نمایندگان بیمه محصولات کشاورزی و فرمانداری اعلام شده است.


نریمانی گفت: این شهرستان 98 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی دارد که 22 هکتار از این اراضی شامل باغ با تولید سالانه 266 هزار تن انواع میوه سردرختی است.


وی افزود: اراضی زراعی این شهرستان نیز 72 هزار هکتار بوده که کشت انواع محصولات زراعی به ویژه گندم و جو در این اراضی انجام می شود و از این میزان حدود 3 هزار و 200 هکتار نیمه آبی و 200 هکتار آبی کشت می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار