کد خبر: ۲۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۴
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد:
کار خیر جایی است که خداوند اجازه بیان آشکار آن را می‌دهد.

صنعت بیمه-   علی ربیعی ضمن بازدید از سرای احسان (مرکز نگهداری و توانمندسازی بیماران روانی مزمن) در نشست صمیمی با مسئولان این مرکز با اشاره به وظایفش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در آینده تشکیلاتی منظم برای ساماندهی و جذب کمک‌های مردمی و پیگیری پیشنهادات و امور مربوط خیرین در این وزارتخانه ایجاد می‌شود.


تشریح مزیت‌های گفت‌وگو و کنار هم بودن
دکتر ربیعی از راه‌اندازی تالار گفت‌وگوی اجتماعی  در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: به‌دنبال ایجاد ساختار متناسب با معاونت رفاه ، سازمان بهزیستی و ایجاد فضای گفت‌وگو و تبادل نظر در حوزه تعاون و رفاه اجتماعی هستیم.


وی ادامه داد: با ایجاد تالار گفت‌وگوی اجتماعی  در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه با مشکلات اجتماعی آشنا می‌شوند و در راستای حل آن‌ها گام برمی‌داریم.


به گزارش بنا،  ربیعی افزود: در این گفت‌وگو افرادی که دغدغه اجتماعی دارند با یکدیگر به تبادل نظر می‌پردازند و شاهد اثر وجودی افراد و خیرین در حوزه اجتماعی خواهیم بود.


نهادهای خیرخواهانه را گسترش می‌دهیم

وی با بیان اینکه وزارت تعاون نهادهای خیرخواهانه‌ را گسترش خواهد ‌داد، گفت: کار خیر جایی است که خداوند اجازه بیان آشکار آن را می‌دهد و امیدواریم بتوانیم با بیان کارهای نیکو و شایسته خیرین به افراد خیرخواهی که می‌خواهند به خلق خدا خدمت کنند کمک کنیم.


بردن فعالیت‌ها به خانه‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردن فعالیت‌ها به خانه‌ها را از دیگر اولویت‌های این وزارتخانه برشمرد و عنوان کرد: رویکرد‌م‌ این است که فعالیت‌های خیرخواهانه را به خانه‌ها ببر‌م، به‌دنبال این هستیم که فرزندان بی‌سرپرست را به جای اینکه در مراکز زیر‌پوشش سازمان بهزیستی نگهداری کنیم، سرپرستی آن‌ها را به خانواده‌ها و اقوام تا درجه سوم ‌بسپاریم که آن‌ها از نعمت درک محیط خانواده، محبت اعضای خانواده و ... بهره‌مند شوند.


سال 93 را سال تحول سازمان بهزیستی اعلام کردم

ربیعی با بیان اینکه سال 93 را سال تحول سازمان بهزیستی اعلام کردم، افزود: بنا داریم که در آینده تحولی بزرگ در سازمان بهزیستی ایجاد کنیم.


وی با اشاره به اینکه نصف درآمد دولت برای بهزیستی را مردم تامین کرده‌اند،‌ بیان داشت: با وجود اینکه سال گذشته ‌با قدرت در جذب کمک‌های مردمی و خیرین ظاهر نشدیم ولی مردم و خیران به شایستگی در راه کمک به نیازمندان گام برداشتند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: کمک مردم به بهزیستی در سال گذشته بیش از این‌ها بود‌ و مقداری که به حساب دولت واریز شده بود نصف بودجه دولت به بهزیستی را تشکیل داد و مابقی آن‌ها از سوی خود خیران با عنوان خیر اجتماعی هزینه شده است.


بیمه مکمل برای معلولان
ربیعی با تاکید بر اینکه با پیگیری سازمان بهزیستی تمام مددجویان مراکز درمانی خصوصی نیز زیر پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: در آینده نزدیک بیمه مکمل را برای معلولان ایجاد می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: