کد خبر: ۲۴۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲
وزیر جهاد کشاورزی:
برنامه های وزارت جهادکشاورزی باید در ماندگاری مردم در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها موثر باشد.

صنعت بیمه-  وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش سطح بیمه محصولات کشاورزی و فراگیری آن در کشور تاکید کرد.به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمود حجتیˈ در بازدید از شهرک گلخانه ای شهرستان گرمی مغان در استان اردبیل گفت: سرما ، گرما ، سیل و تگرگ، کار حوزه کشاورزی را ریسک پذیر کرده و بهره برداران باید نسبت به افزایش سطح بیمه اراضی خود اقدام کنند.
 


وی با اشاره به محدودیت منابع اعتباری صندوق بیمه محصولات کشاورزی بیان کرد: دولت تلاش دارد به نحوی اعتبارات لازم برای جبران بخشی از خسارات وارده به محصولات زراعی را تامین کند.

وی با اشاره به خسارات وارده به کشاورزان در منطقه مغان استان اردبیل افزود: امسال زارعان منطقه مغان سودی از محصول خود ندیده و متحمل هزینه شده اند.

وی ظهار کرد: در بحث ستاد حوادث غیرمترقبه نیز که به صورت مستقیم به وزارتخانه جهاد کشاورزی مربوط نیست، انتظار می رود اقدام لازم از ناحیه دولت انجام شود.وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر توسعه صنایع تبدیلی مربوط به کشاورزی گفت: حمایت از صنایع بسته بندی، غذایی، تبدیلی و تکمیلی از سیاست های این وزارتخانه است .

حجتی با تاکید بر این که برنامه های وزارت جهادکشاورزی باید در ماندگاری مردم در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها موثر باشد، از حمایت این وزارتخانه از طرح های توجیه دار توسعه پایدار روستاها خبر داد.وی همچنین نقش سدهای معیشتی در مهار روان آبها و آبادانی روستاها رامهم دانست و گفت: برای توسعه این سدها در صورت رفع محدودیت اعتباری تلاش می شود.

وی در بازدید از دریاچه گیلارلوی گرمی نیز دستور استفاده از آب این دریاچه را برای آبیاری و کشت اراضی پایاب و حاشیه آن در سطح 550 هکتار صادر کرد.
 


حجتی با اشاره به اینکه لوله های انتقال آب این دریاچه پیشتر خریداری شده است، تسریع در این امر را خواستار شد.
 


به گزارش ایرنا، نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید جبران خسارات خشکسالی را بزرگترین انتظار مردم از وزارتخانه جهاد کشاورزی اعلام کرد.
 


حجت الاسلام ˈمیرقسمت موسویˈ اصل از وزیر جهاد کشاورزی خواست با استمهال تسهیلات کشاورزی از زارعان خسارت دیده در گرمی مغان حمایت شود.
 


شهرستان گرمی مغان در 108 کیلومتری اردبیل واقع است و به همراه شهرستان های پارس آبادو بیله سوارمغان مهمترین منطقه کشاورزی استان اردبیل محسوب می شود.وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی آسیب های وارده به کشاورزان در اثر سرمازدگی و خشکسالی سفری دو روزه به استان اردبیل داشت.

محمود حجتی روز پنجشنبه از شهرستان های مشگین شهر و پارس آباد مغان بازدید کرده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار