کد خبر: ۲۴۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۸
بیمه کشاورزی تنها ارگانی است که می تواند در زمان بروز خسارت کمک حال کشاورزان باشد.

صنعت بیمه- مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی مازندران گفت: کشاورزان بیمه تضمین تولید برنج را جدی بگیرند.
 


حمید رضوی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه مازندران، با تاکید بر اجرای بیمه گری تضمین تولید برنج از سوی کشاورزان در استان اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان و عدم بارندگی در چند ماهه اخیر از کشاورزان انتظار داریم که بیمه کشاورزی به خصوص محصول برنج را به عنوان یک نیاز بپذیرند.
 


وی با بیان اینکه بخش کشاورزی همیشه دارای ریسک فراوانی است، ادامه داد: تمامی سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی باید فرهنگ بیمه پذیری در بین کشاورزان را توسعه دهند. بیمه کشاورزی تنها ارگانی است که می تواند در زمان بروز خسارت کمک حال کشاورزان باشد.رضوی نیا یادآور شد: کشاورزان باید به عنوان یک عادت بپذیرند که هرساله محصولات کشاورزی خود را در مقابل بروز حوادث بیمه کنند. با توجه به کمبود اعتبارات دولتی، در صورت بروز حوادث در بخش کشاورزی، تامین منابع مالی از طریق منابع بانک کشاورزی قابل پرداخت است.
 


مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی مازندران به پرداختی‌های بیمه به کشاورزان خسارت دیده بحران برف سال گذشته مازندران اشاره کرد و افزود: به 670 فقره از باغات غرب استان در سرشاخه، گل و میوه و تنه درختان و به باغات مناطق بالادست شرق و مرکز استان خسارت وارد شده که تاکنون 14 میلیارد ریال غرامت در این بخش پرداخت شده است.رضوی نیا با بیان اینکه 3 میلیارد ریال به زیربخش‌های دام و طیور و آبزیان پرداخت شده است، افزود: بیشترین خسارت به کندوهای زنبور عسل با 57 فقره بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار