کد خبر: ۲۴۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۳
مدیر گروه صندوق بیمه کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد
در این راستا ۷۱۳ میلیون ریال توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی به سیل‌زدگان نهبندان برای خسارت محصولات گندم و جو پرداخت می‌شود.

صنعت بیمه-   مدیر گروه صندوق بیمه کشاورزی خراسان جنوبی گفت: مجوز پرداخت 713 میلیون ریال غرامت به مزارع گندم و جو در نهبندان که بر اثر سیل خسارت دیده صادر شده است.


جواد غنچه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار کرد: صندوق بیمه کشاورزی با پرداخت غرامت در هنگام وارد آمدن خسارت به کشاورزان و دامداران آنها را همراهی می‌کند.

وی با بیان اینکه مجوز پرداخت غرامت به مزارع خسارت دیده بر اثر سیل در نهبندان که در اسفندماه سال گذشته به وقوع پیوست صادر شده است، افزود: در این راستا 713 میلیون ریال توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی به سیل‌زدگان نهبندان برای خسارت محصولات گندم و جو پرداخت می‌شود.

مدیر گروه صندوق بیمه کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه از مجموع 492 هکتار جوی بیمه شده در نهبندان 155 هکتار خسارت دیده است، یادآور شد: برای این میزان از مزارع جوی خسارت‌دیده 493 میلیون ریال غرامت به 129 بیمه‌گذار این محصول در نهبندان پرداخت می‌شود.

غنچه بیان کرد: بر اثر سیل در نهبندان طی سال گذشته از مجموع یک‌هزار و 111 هکتار مزارع گندم این شهرستان که زیر پوشش بیمه کشاورزی بوده‌ است 224 هکتار خسارت دیده است.

وی ادامه داد: صندوق بیمه کشاورزی خراسان جنوبی برای این میزان خسارت 220 میلیون ریال غرامت به 189 بیمه‌گذار پرداخت می‌کند.

مدیر گروه صندوق بیمه کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در مجموع 379 هکتار از اراضی زارعی زیرکشت گندم و جو در نهبندان که بیمه بوده خسارت وارد شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار