کد خبر: ۲۴۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۴
فوتبال ایران نیازمند حمایت جدی مسئولان به ویژه در بخش بانوان است.

صنعت بیمه -   بانوی فوتبالیست ملی پوش اردبیلی گفت: بانوان فوتبال ایرانی تحت پوشش بیمه تکمیلی نبوده و در صورت آسیب دیدگی با مشکل جدی مواجه می شوند که مسئولان باید در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
 


آیناز غیائی مقدم در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اردبیل، اظهار کرد: سقف قرارداد های فوتبال بانوان در اردبیل بسیار کم است و به طوری کلی فوتبال ایران نیازمند حمایت جدی مسئولان به ویژه در بخش بانوان است.


وی با بیان اینکه بانوی فوتبالیست ملی پوش اردبیلی گفت: سقف قراردار فوتبالیست های بانوان بسیار ناچیز بوده و قابل مقایسه با سقف قرارداد آقایان نیست,گفت: در حال حاضر در تیم همیاری ارومیه مشغول بازی هستم و پیشنهادهای مختلفی از تیم های لیگ برتری دارم و در صورت تشکیل نیافتن تیم فوتبال بانوان شهرداری اردبیل احتمالا دوباره در تیم همیاری ارومیه بازی می کنم.


بانوی فوتبالیست ملی پوش اردبیلی وضعیت فوتبال بانوان اردبیل نسبت به گذشته بسیار ضعیف دانست و افزود: فوتبال بانوان اردبیل با وجود داشتن 3 ملی پوش سیر نزولی داشته است.


غیائی مقدم که دارای دو مدرک درجه 3 داوری و مربیگری هم هست، تصریح کرد: با حمایت شهرداری و مسئولان ورزش می توانم با ایجاد مدرسه فوتبال شهرداری اردبیل استعدادهای فوتبال بانوان اردبیل را شناسایی و در ردوند رشد فوتبال اردبیل گام مثبتی بردارد.


وی حمایت مدیران ورزش استان نسبت به گذشته را خوب ارزیابی می کند و خواستار حمایت مسئولان ورزش استان برای توسعه فوتبال بانوان با ایجاد تشکیل تیم فوتبال بانوان در لیگ برتر است.
غیائی مقدم با توجه به وضعیت مالی نامناسب فوتبال بانوان، استخدام شدن در دستگاه های اداری را بهتر از ادامه فوتبال دانسته و خواستار تدابیر مسئولان ورزش کشور و استان برای کمک به استخدام وی در یک دستگاه اداری شد.


ملی پوش تیم فوتبال بزرگسالان کشور علی دایی را الگوی ورزشی خود دانسته و او را به عنوان یک شخصیت بین المللی هم در عرصه فوتبال و هم درعرصه اخلاق و مدیریت می داند.
وی گفت: بانوان فوتبال ایرانی تحت پوشش بیمه تکمیلی نبوده و در صورت آسیب دیدگی با مشکل جدی مواجه می شوند که مسئولان باید در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.


بانوی ملی پوش اردبیل عامل موفقیت خود را پشتیبانی پدر و مادرش و توانایی خودش دانست و تصریح کرد: مربیان تیم باشگاهی و تیم ملی نیز برایم زحمت زیادی کشیده اند.
آیناز غیائی مقدم که متولد سال 1368 و در اردبیل به دنیا آمده، فوتبالش را از بچگی در زمین های خاکی و کوچه های اردبیل آغاز کرده و از سال 1379 به صورت حرفه ای در تیم های لیگ برتری بازی می کند.


بانوی فوتبالیست اردبیل که 3 بازی ملی و 2 گل زده دارد برای حضو در بازی های آسیایی کره جنوبی به اردوی تیم ملی دعوت شده است.


وی که در تیم های لیگ برتری سرخ پوشان گرگان و انصار تبریز بازی کرده هم اکنون در تیم لیگ برتری همیاری ارومیه توپ می زند.


ملی پوش فوتبال بانوان کشور در کنار فوتبال به تحصیلات خود نیز ادامه داده و هم اکنون در دانشگاه تبریز، در رشته تربیت بدنی و مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار