کد خبر: ۲۴۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۷
مدیرهماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی گیلان:
۸۵ هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان بیمه شده است.

صنعت بیمه - مدیرهماهنگی و ترویج جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیکاری دارد، گفت: تاکنون ۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی اصغر داداش‌پور ظهر امروز در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گیلان با بیان اینکه کشاورزی به دلیل اینکه در فضای باز انجام می‌شود در شرایط ریسک‌پذیری و مخاطره قرار دارد، اظهار کرد: به همین منظور  در کارگروه ترویج و آموزش به دنبال این هستیم تا تفاهم‌نامه‌ و همکاری متقابل با بانک کشاورزی و گروه بیمه را داشته باشیم.


وی با بیان اینکه بیمه کشاورزی هم‌اکنون با اولویت محصول برنج انجام شده و این مهلت به اتمام رسیده است، افزود: 98 هزار نفر از شالیکاران با سطحی حدود 85 هزار هکتار بیمه شده‌اند.


راه‌اندازی سامانه پیامکی مروج همراه در گیلان
مدیرهماهنگی و ترویج جهادکشاورزی گیلان با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی مروج همراه در گیلان، گفت: این سامانه پیامکی به همه اعضای شبکه ترویج استان پیام‌های ترویجی و رویدادهای مهم را ارسال می‌کند.


داداش‌پور با بیان اینکه شماره این سامانه 100002213571358 است، تصریح کرد: زمان بیمه محصولات کشاورزی نیز به مروجین کشاورزی اعلام شد تا با هماهنگی دهیاران و بخشداران این مهم را به کشاورزان اطلاع رسانی کنند.


فعالیت 90 شرکت ترویج کشاورزی در گیلان
وی با اشاره به بکارگیری مهندسان کشاورزی یا ناظرین، خاطرنشان کرد: از سال 87 تعداد 900 نفر از فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در 90 شرکت در حال همکاری با این سازمان هستند که تعداد محدودی از آنها استخدام می‌شوند.


مدیرهماهنگی و ترویج جهادکشاورزی گیلان با اشاره به ارائه تسهیلات به فارغ‌ التحصیلان بخش کشاورزی، گفت: برای ناظرین کشاورزی تسهیلات یارانه‌دار و بلاعوض به منظور خرید ماشین آلات بخش کشاورزی و ارائه خدمات به کشاورزان ارائه شده است.


داداش‌پور افزود: در گیلان به دلیل خرد مالکی و عدم یکپارچه‌سازی اراضی این امکان برای کشاورزان وجود ندارد که بتواند از ماشین‌آلات کشاورزی استفاده کنند به همین دلیل گروه‌های مختلف در قالب شبکه‌های ترویج در دهستان‌های استان تعریف شده و این کار را انجام می‌دهند.


وی  با بیان اینکه افزایش تولید در واحد سطح و کشاورزی چندکارکردی در گیلان اعتقاد ترویجی سازمان است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل نباید به یک محصول اتکا کنیم و باید نگاه گردشگری کشاورزی و توسعه امنیت غذایی را در استان توسعه دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار