کد خبر: ۲۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۶
رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور:
حل چالش های موجود برسر بیمه اجتماعی اعضای شورای حل اختلاف و تامین اجتماعی در دست پیگیری است.

صنعت بیمه -  رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشوربا بیان اینکه بیمه اجتماعی اعضای شورای حل اختلاف در حال پیگیری است گفت: ۱۵ هزار عضو شورای حل اختلاف زیر پوشش خدمات بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حجت الاسلام احمدی میانجی در سومین گردهمایی اعضای شوراهای حل اختلاف خراسان شمالی اظهار کرد: البته انجام بیمه اجتماعی اعضای شورای حل اختلاف نواقصی دارد که در حال رفع است.


معاون قوه قضائیه افزود: از مشکلات اعضای شورای حل اختلاف مطلع هستیم اما عائله، عائله سنگینی است.


میانجی اظهار کرد: شورای حل اختلاف کشور 25 هزار عضو دارد که 15 هزار نفر از آنان جوانان بوده و باید موضوع اشتغال و استخدامشان تعیین تکلیف و فکر اساسی شود.


وی در عین حال تاکید کرد: بنانیست اعضای شورای حل اختلاف دولتی شود اما استخدام و به کارگیری کارکنان باید مشخص شود.


میانجی اظهار کرد: لایحه شورای حل اختلاف در دست دولت است و در کمیسیون فرعی و اصلی مورد تایید قرار گرفته است.


معاون قوه قضائیه اظهارکرد:حل چالش های موجود برسر بیمه اجتماعی اعضای شورای حل اختلاف و تامین اجتماعی در دست پیگیری است.


وی افزود: برخی از اعضای شورای حل اختلاف سابقه خدمت هشت ساله دارند و در تلاش هستیم تا این سنوات در بیمه اجتماعی اعضایی که متقاضی پرداخت حق بیمه این سنوات هستند، منظور شود اما سازمان تامین اجتماعی متقاضی پرداخت حق بیمه این سال ها به قیمت روز است و ما خواستار محاسبه آن به قیمت سال های گذشته که این امر هنوز به نتیجه نرسیده است.


رئیس شوراهای حل اختلاف با بیان اینکه تفاوت قیمت این دو بسیار زیاد است توضیح داد: سازمان تامین اجتماعی خواستار پرداخت جریمه دیرکرد و تاخیر آن نیز شده بود که با پیگیری ها، از دریافت آن منصرف شده اما هنوز در محاسبه حق بیمه نتیجه حاصل نشده است.


احمدی میانجی افزود: پیشنهاد دیگر ما پرداخت حق بیمه اعضای شورای حل اختلاف در 60 قسط است که این امر نیز هنوز به نتیجه نرسیده است.


وی اظهار کرد: بیمه تکمیلی اعضایی که زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند نیز در حال پیگیری است.


رئیس شوراهای حل اختلاف این شورا را مظلوم خواند و تصریح کرد: این شورا حتی در دستگاه قضا نیز مظلوم واقع شده است زیرا اینگونه جا افتاده که پرونده های ساده و غیر مهم به اعضای شورای حل اختلاف ارجاع داده شده و پرونده های مهم در دستگاه قضا رسیدگی می شود و این درحالی است که دست یابی به صلح و سازش و آشتی را نباید کاری کوچک تلقی کرد.


میانجی افزود: سازش پرونده 270 فقره قتل غیرعمد و 70 فقره قتل عمد در شورای حل اختلاف این استان کار کمی نیست.


معاون قوه قضائیه در باره حمایت‌های دستگاه قضا از شوراهای حل اختلاف گفت: شورای حل اختلاف در دو سال گذشته در حال خفه شدن و انحلال بود اما ریشه قوی و محکم با تمام فشار ها دوام آورد و اکنون نیز رئیس دستگاه قضا به جایگاه و تقویت آن تاکید و مد نظر دارد و از مدافعان سرسخت شورای حل اختلاف است.


رئیس شوراهای حل اختلاف افزود: آرامش روحی، گم شده زندگی در جامعه امروزی است و باید برای بازگرداندن این نعمت با ارزش به زندگی تلاش شود.


وی توضیح داد: نبود آرامش روحی در زندگی سبب شده تا فرد، زندگی مطلوب و خوبی نداشته باشد زیرا آرامش روحی اثرات کلیدی در شادابی و نشاط جسم و روح دارد و انسان را در برابر حوادث قرص و محکم می سازد.


معاون قوه قضائیه اظهار کرد: انسان امروز آرامش روحی کم دارد و این امر سبب شده تا با کوچکترین چیز و موارد پیش پا افتاده از کوره در رفته و عصبانی شود.


وی اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم شورای حل اختلاف نیز ترویج و توسعه فرهنگ عفو، گذشت، اغماض و فرا دادن آموزش های زندگی با آرامش روحی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار