کد خبر: ۲۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۱
رئیس اداره مرتع منابع طبیعی کرمانشاه:
بیمه مراتع در قالب طرح‌های مرتع‌داری و برنامه‌های اجرایی از جمله کارهای آموزشی انجام می‌شود.

صنعت بیمه -  رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: 15 هزار هکتار از مراتع مناطق ییلاقی و قشلاقی استان کرمانشاه بیمه هستند.


بهزاد رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: 15 هزار هکتار از مراتع مناطق ییلاقی و قشلاقی استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه مراتع هستند.

وی بیمه مراتع را یکی از طرح‌های حمایتی از بهره‌برداران عنوان کرد و بیان داشت: در سال گذشته هشت میلیون تومان خسارت به مرتع‌داران مناطق ییلاقی استان کرمانشاه دارای هشت هزار هکتار مرتع بیمه شده پرداخت شده است.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: 6 هزار هکتار از مراتع مناطق قشلاقی استان کرمانشاه نیز بیمه هستند.

رحیمی اصلاح مراتع را یکی از برنامه‌های در دست اقدام عنوان کرد و  گفت: بیمه مراتع در قالب طرح‌های مرتع‌داری و برنامه‌های اجرایی از جمله کارهای آموزشی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمه مراتع شامل آتش‌سوزی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: به خسارات ناشی از سیل و خشک‌سالی بیمه تعلق خواهد گرفت.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در خصوص افزایش حق بیمه مراتع استان نیز گفت: حق بیمه به قیمت علوفه بستگی دارد.

این مسئول با بیان اینکه حق بیمه متناسب با افزایش قیمت علوفه افزایش می‌یابد، ادامه داد: در حال حاضر میانگین 150 تومان برای حق بیمه در نظر گرفته‌ایم که مجری طرح و بهره‌بردار نیز متضرر نشود.

به گفته رحیمی، مرتع‌داران در حال حاضر تنها 40 درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند و مابقی را دولت متقبل شده است.

وی بیشترین متقاضیان بیمه مرتع را مالکان مراتعی که دارای طرح و مشاع نبوده و سند مالکیت برای آن‌ها صادر شده عنوان کرد و گفت: مالکان مراتع مشاع به‌دنبال بیمه کردن مراتع خود نیستند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930319000624#sthash.IYRAcHUp.dpuf

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار