کد خبر: ۲۵۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۷
مدیر بیمه ایران استان گیلان خبر داد
این شرکت بر اساس وظیفه ذاتی خود به خسارت‌های ناشی از بارش برف شدید در اسفند سال گذشته رسیدگی کرد و ۵ میلیارد تومان بابت جبران خسارات برف به مردم پرداخت کرد.

صنعت بیمه -  مدیر بیمه ایران استان گیلان با اشاره به پرداخت خسارت ۵ میلیارد تومانی به مردم ناشی از برف سال گذشته از برنامه‌ریزی برای افزایش سهم بیمه‌های عمر در این استان خبر داد.


به گزارش خبرنگار اعزامی گروه اقتصادی خبرگزاری فارس به گیلان، رضا وثوق در نشست خبری صبح امروز با خبرنگاران با اشاره به اینکه خدمات صنعت بیمه به مردم تاکنون چندان ملموس نبوده است، اظهار داشت: استان گیلان به دلیل داشتن راه‌های فرعی غیر استاندارد در بین 3 استان اول از نظر میزان خسارت‌های بیمه شخص ثالث است.

مدیر بیمه ایران استان گیلان گفت: حجم بالای خودرو و راه‌های مواصلاتی نامناسب این استان را به استانی پرخطر از نظر بیمه‌ای تبدیل کرده است، ضمن اینکه در سال گذشته حوادث طبیعی زیادی مانند سیل و بارش شدید برف در این استان باعث خسارت‌های فراوان شد.

وثوق اضافه کرد: این استان تا سال 86 جزء استان‌های زیان‌ده برای شرکت بیمه ایران محسوب می‌شد که با برنامه‌ریزی‌ انجام شده و جلساتی که با نهادهایی مثل قوه قضائیه و نیروی انتظامی برگزاری کردیم، هم‌اکنون وضعیت بهتری داریم و جزء استان‌های سود‌ده هستیم.

وی با اشاره به پرداخت به روز خسارت‌های مالی به مردم گفت: این شرکت بر اساس وظیفه ذاتی خود به خسارت‌های ناشی از بارش برف شدید در اسفند سال گذشته رسیدگی کرد و 5 میلیارد تومان بابت جبران خسارات برف به مردم پرداخت کرد.

وی با اشاره به اینکه حق بیمه تولیدی بیمه ایران در استان گیلان سال گذشته یک هزار و 600 میلیارد تومان بوده است گفت: در سال 92 یک هزار و 400 میلیارد تومان پرداخت خسارت داشته‌ایم که بیشترین خسارت‌ها مربوط به رشته شخص ثالث و درمان بوده است.

وثوق در مورد ترکیب پرتفوی بیمه ایران این استان گفت: 47 درصد پرتفو مربوط به رشته شخص ثالث است و ضریب خسارت آن 79 درصد است.

مدیر بیمه ایران استان گیلان با اشاره به سهم کم بیمه‌های عمر در ترکیب بیمه‌ای این مجموعه در استان گیلان گفت: در سال قبل تنها 5 هزار و 500 نفر در این استان تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفتند.

وی در مورد اقدامات این مجموعه برای افزایش سهم بیمه‌های عمر گفت: امسال قرار است آموزش و بازار‌یابی بیمه‌های عمر در دستور کار قرار گیرد تا نمایندگان فروش در این رشته مهم بیشتر فعال شوند.

وثوق با تاکید بر اهمیت و ضرورت فرهنگ‌سازی بیمه در میان اقشار مختلف مردم گفت: بیمه ایران تمام تلاش خود را برای خدمت‌رسانی مطلوب به اقشار مختلف جامعه و فرهنگیان انجام می‌دهد.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: