کد خبر: ۲۵۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰
در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه مسوولان استانی تأمین گندم مورد نیاز داخل است که باید کشاورزان برای تولید گندم در استان تلاش جدی کنند.

صنعت بیمه -   استاندار آذربایجان شرقی   در همایش تجلیل از برگزیدگان برتر کشاورزی با بیان این مطلب افزود: کارکنان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برای تأمین امنیت غذایی مردم و برای جلب رضای خداوند تلاش می‌کنند و توسعه بخش کشاورزی مأموریت اصلی کشاورزان این استان است. استاندار آذربایجان شرقی  جبارزاده ، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی در تمام کشورها مهم است و در آذربایجان شرقی نیز بخش کشاورزی از اولویت‌های مهم مسوولان است و بر همین اساس باید با روحیه جهادی نسبت به توسعه روستاها تلاش کنیم.

به گزارش بی باک ،  اسماعیل جبارزاد ، همچنین در ادامه گفت: در طول 30 سال گذشته کشاورزان با روحیه جهادی و با تلاش مضاعف خود تولید داخلی را افزایش دادند و این امر باعث شد که واردات محصولات کشاورزی به ایران کاهش یابد چون زمانیکه کشوری بنای تحقق آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی می‌گذارد، اهمیت بخش کشاورزی بیش از سایر بخش‌ها می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه کشور مستقل باید تمام مایحتاج را در داخل تولید کند، اظهار داشت: ما با شعار آزادی و جمهوری اسلامی به دنبال استقلال هستیم، در حالیکه به ناچار از دیگر کشورها گندم وارد می‌کنیم و در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه مسوولان استانی تأمین گندم مورد نیاز داخل است که باید کشاورزان برای تولید گندم در استان تلاش جدی کنند.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در زمان‌های گذشته یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور بود، اظهار داشت: در زمان‌های گذشته این استان یکی از انبارهای غله کشور به حساب می‌آمد و در حال حاضر عدم تولید گندم در داخل یکی از دغدغه‌های مهم مردم است و باید با تلاش کشاورزان بتوانیم گندم مورد نیاز استان را تولید و تأمین کنیم که این امر نیازمند برخورداری بخش کشاورزی از بودجه‌های عمرانی و ملی است. 

جبارزاده خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته تراز تجاری بخش کشاورزی استان یک میلیارد و 400 میلیون دلار بود که این امر نشان دهنده واردات محصولات کشاورزی از خارج است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سه دهه گذشته کسر تراز تجاری استان پنج میلیارد و 300 میلیون دلار بود که حدود پنج میلیارد دلار اقلام کشاورزی وارد کشور شده است.

جبارزاده همچنین در ادامه افزود: نفت سرمایه نسل‌های آتی کشور است و ما نباید برای وارد کردن محصولات کشاورزی از پول نفت استفاده کنیم.
 


وی با بیان اینکه بخش کشاورزی در روستاها معنی پیدا می‌کند، افزود: مدیریت جدید استان با تمام توان در خدمت بخش کشاورزی خواهد بود، چرا که 30 درصد مردم آذربایجان شرقی در روستاها زندگی می‌کنند.استاندار آذربایجان شرقی توسعه و عمران و آبادانی روستاها را اولویت اصلی مسئولان دانست و گفت: برای احیاء، عمران و آبادانی روستاها باید تلاش جدی صورت گیرد و در کنار آن نیز باید توجه ویژه ای به بخش کشاورزی داشته باشیم. 
 


وی با تاکید بر ترویج بیمه محصولات کشاورزی گفت: با توجه به اینکه امسال در بخش کشاورزی 800 میلیارد ریال خسارت وارد شده، بیمه محصولات کشاورزی ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان تصریح کرد: باید بصورت جدی تلاش کنیم تا رتبه‌های نخست استان را در تولید محصولات کشاورزی حفظ کنیم تا محصولات تولیدی آذربایجان شرقی به دیگر شهرها و کشورها نیز صادر شود. 


 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار