کد خبر: ۲۵۳۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۲
مدیر جهاد کشاورزی تنکابن:
تمامی تولیدکنندگان‌محصولات کشاورزی از جمله شالی، باغی، دامی، طیور و آبزی‌پروری می‌توانند براساس موعد مقرری که برای انجام امور بیمه تعیین شد

صنعت بیمه - مدیر جهاد کشاورزی تنکابن از فرصت سه روزه شالیکاران برای اقدام به بیمه محصول برنج شالیزارها خبر داد.

نریمان اوجانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری گفت: شالیکاران برای بیمه محصول شالیزارهای خود فقط سه روز فرصت دارند.

وی اظهار داشت: بیمه محصولات تولیدی کشاورزی مختص برنج و شالیزارها نمی‌شود و تمامی تولیدکنندگان‌محصولات کشاورزی از جمله شالی، باغی، دامی، طیور و آبزی‌پروری می‌توانند براساس موعد مقرری که برای انجام امور بیمه تعیین شده به بانک‌های کشاورزی، شرکت بیمه‌گذار و یا مراکز جهاد کشاورزی محل اقامت خود مراجعه و اقدام کنند.

اوجانی تصریح کرد: بیمه راهی برای ایجاد امنیت غذایی و ارتقای ضریب امنیت محصولات تولیدی از بروز برخی حوادث غیرمترقبه به‌ویژه سیل، خشکسالی و یا یخبندان است.

وی افزود: بیمه در واقع ابزاری برای ایجاد بستر مناسب افزایش تولیدات کشاورزی و نیز آرامش‌خاطر کشاورزان است زیرا هیچ‌گاه حادثه خبر نمی‌کند و همواره باید درباره بحران‌هایی از این دست آمادگی کامل داشته باشیم و بیمه محصولات تولیدی کشاورزی یکی از راه‌های افزایش ضریب امنیت و آرامش خاطر کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی تنکابن گفت: از ابتدای سال زراعی جاری یک هزار و 370 هکتار از مزارع شالی زیر کشت شهرستان بیمه شده‌اند و از شالیکاران علاقه‌مند به بیمه محصول تولیدی می‌خواهیم در فرصت باقی مانده، طی سه روز آینده با مراجعه به ادارات و مراکز کشاورزی یا بانک‌های کشاورزی و دفاتر بیمه‌گری برای بیمه محصول شالی‌ سال جاری خود اقدام کنند.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار