کد خبر: ۲۵۴۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۸
شهروندان تهرانی در مقابل حوادث غیر مترقبه بی پناه هستند.

صنعت بیمه - رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارشی در خصوص حادثه توفان 12 خرداد خواستار ارائه لایحه‌ای برای ارائه پوشش بیمه حوادث برای شهروندان شد.
 

به گزارش خبرنگار ایرنا اعضای شورای‌شهر‌تهران در هفتاد و پنجمین جلسه علنی این شورا تذکراتی را ارائه کردند.

اعضای شورای شهر همچنین در این جلسه به گزارش معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص ˈالزام شهرداری تهران به ارائه گزارش حسن اجرای مصوبات شورای شهر تهران در ارتباط با جانمایی، تملک و ساماندهی گورستان‌های جدید و همچنین تعیین وضعیت گورستان‌های قدیمی تهرانˈ پرداختند.

براساس این گزارش اعضای شورای شهر در ادامه این جلسه یک فوریت طرح ˈ الزام شهرداری تهران به عدم اعطای پروانه ساخت و ساز و پیگیری ضبط املاکی که در آن به صورت غیر قانونی اقدام به قطع درختان و تخریب فضای سبزˈ را تصویب کردند.

همچنین ˈ پرویز سروریˈ رییس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران در این جلسه به ارائه گزارشی از توفان 12 خرداد ماه و نحوه پرداخت خسارت پرداخت.

وی گفت: شهروندان تهرانی در مقابل حوادث غیر مترقبه بی پناه هستند.

سروری گفت: با بررسی ده کشور جهان از جمله ژاپن، ترکیه، نیوزلند و آمریکا که حوادث مشابهی در آن اتفاق می‌افتد، ضرورت جدی گرفتن بیمه حوادث برای شهروندان وجود دارد.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت بحران با هماهنگی وزارت کشور باری اقداماتی که قبل و بعد از حادثه باید انجام شود، جدولی و برنامه ریزی مشخصی را به شورای شهر ارائه دهد.

رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در این گزارش، خواستار ارائه لایحه ای از سوی مدیریت بحران شهرداری‌باهماهنگی دستگاه‌های ذیربط برای پوشش بیمه‌ای حوادث برای شهروندان شد.

*حق و حقوق کارکنان بهشت زهرا رعایت شود

براساس این گزارش، ˈعبدالمقیم ناصحیˈ رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص سازمان بهشت زهرا(س) افزود: باید بر رعایت حقوق افراد زنده و مردگان اصرار داشته باشیم.

وی گفت: در سال 86، 160 هکتار به مساحت بهشت زهرا(س) اضافه شد و مسوولان این سازمان نسبت به توسعه آن از طریق آزادسازی اراضی وسیع بین بهشت زهرا و فرودگاه امام خمینی(ره) اقدام کردند.

ناصحی با اشاره به اینکه با احیای 80 گورستان محلی بخشی از مشکلات دفن اموات رفع می‌شود خاطر نشان کرد: با کسب اجازه از هیات امنای این گورستان‌ها می‌توان قبرهای 3 یا 4 طبقه ایجاد کرد.

وی در خصوص وضعیت کارکنان بهشت زهرا(س) نیز گفت: پرسنل بهشت زهرا به ویژه غسالان فشارهای روحی و روانی بسیاری را تحمل می‌کنند و با دفن روزانه 50 تا 60 میت از طرف خانواده‌های عزادار تحت فشار هستند.

وی خاطر نشان کرد: سختی کار که قرار است برای غسالان در نظر گرفته شود باید برای همه کارکنان این مجموعه اعمال شود.* انتقاد عضو شورای شهر از هزینه 400 هزار تومانی برای هر فرد در جشن میلاد امام زمان (عج) در برج میلاد

ˈمجتبی شاکریˈ عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان تذکری در خصوص جشن پر هزینه در برج میلاد همزمان با میلاد امام زمان (عج) گفت: هزینه‌های هنگفتی که برای این جشن مصرف شده کاملاً بی جا است.

وی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم ادامه داد: در خصوص افطاری در این ایام نیز هشدار می‌دهم که در اماه مبارک رمضان، برای خود و برای مردم در برج میلاد با هزینه‌های سرسام آور افطاری ندهیم.

وی خاطر نشان کرد: در جشن میلاد امام زمان (عج) در برج میلاد آهنگ‌ها و ترانه‌های نامناسبی پخش شد.

وی همچنین در خصوص گورستان‌های شهر تهران نیز گفت: قبرها در آستان امامزاده صالح (ع) 700 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی تاکید کرد: از سال 83 تا 93 هیچ اقدام مناسبی برای جانمایی گورستان جدید در شهر تهران انجام نشده است.

شاکری افزود: اگر مصوبات شورای شهر در سال 83 عملی و اجرایی می‌شد شاهد این گونه ارقام نجومی نبودیم.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: باید مشکل شهروندان در خصوص دفن امواتشان از طریق دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری، دولت و شورا پیگیری شود.

* شهرداری برای ملک بابک زنحانی در خیابان ولیعصر اقدام جدی انجام دهد

ˈ اسماعیل دوستیˈ عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص املاک بابک زنجانی گفت: در حال حاضر در تهران ملکی وجود دارد که متعلق به بابک زنجانی است و در آن گود برداری وسیعی خارج از ضوابط شهرداری انجام شده است.

وی با بیان اینکه این ملک در تقاطع خیابان خدامرادی ولیعصر قرار دارد گفت: کمیسیون شهرسازی شورای شهر و معاونت شهرسازی شهرداری پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام و شهردار تهران دستور ویژه ای را برای این زمین صادر کند.

وی خاطر نشان کرد: قوه قضاییه اخیراً املاک بابک زنجانی را به مزایده گذاشته، اما به دلایل مختلف کسی خریدار این املاک نیست.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار