کد خبر: ۲۵۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۱
راهکار اصلی دولت
حمایت دولت تا پوشش صددرصدی مزارع، باغ‌ها واماکن عمومی وخصوصی ادامه می‌یابد.

صنعت بیمه - معاون وزیر کشور ورییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: توسعه و گسترش پوشش بیمه در بخش‌های مختلف از جمله راهکارهای اصلی دولت برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث وبلایای طبیعی است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، اسماعیل نجار  درحاشیه بازدید از مناطق سیل زده شهرستان مشگین شهر در گفتگو با خبر نگار ایرنا افزود: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در این راستا انجام گرفته و باید این تلاش با حمایت دولت تا پوشش صد در صدی مزارع، باغ‌ها واماکن عمومی وخصوصی ادامه یابد.

 

وی بیان کرد: در حال‌حاضر با توجه به تحت پوشش نبودن مقدار قابل توجهی از اراضی وباغ‌ها در شهرستان‌های مختلف کشور تلاش می‌شود با استمهال تسهیلات کشاورزی ودر صورت امکان با پرداخت بخشی از خسارت به افراد آسیب دیده از مشکلات مردم در این زمینه کاسته شود.

 

وی داشتن اقتصاد تک محصولی در مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان مشگین شهر را از عوامل اصلی رکود اقتصاد دانسته و بر رهائی از اقتصاد تک محصولی با استفاده از روش‌های نوین وعلمی از جمله اصلاح الگوی کشت ،استفاده از ارقام سازگار با منطقه ودیگر روش‌های مرسوم در سایر نقاط جهان تاکید کرد.

وی افزود: به تازگی به دنبال سفر وزیرجهاد کشاورزی به شهرستان مشگین شهر وبازدید و ی از مناطق آسیب دیده شهرستان، شورای عالی مدیریت بحران با حضور وزرای مربوطه تشکیل جلسه داد که نتایج حاصله از آن به اطلاع کشاورزان وباغداران منطقه خواهد رسید

 

سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر نیز با بیان‌اینکه در سال جاری فقط شش هزار میلیارد ریال از بابت سرمازدگی باغ‌های میوه به این شهرستان خسارت وارد شده خسارت ناشی از سیل را بسیاربیشتر از این مبلغ بیان کرد.

ابراهیم امامی خواستار توجه جدی دولت به خسارت دیدگان این شهرستان شد.

شهرستان مشگین شهر در 100 کیلومتری اردبیل واقع است. این شهرستان مرکز باغداری استان محسوب می‌شود . در فرودرین‌ماه امسال به دنبال برودت هوا حجم زیادی از باغ‌های این شهرستان دچار سرمازدگی شدند.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار