کد خبر: ۲۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۶
مدیرعامل بیمه کارآفرین عنوان کرد.
ضرابی مهم‌ترین ایراد قانون بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری را ثالث محسوب کردن سرنشین عنوان کرد.

صنعت بیمه - عبدالمحمودضرابی، مدیرعامل بیمه کارآفرین درخصوص قانون بیمه شخص ثالث به جنبه حمایتی‌بودن این قانون اشاره کرد و گفت: بیمه‌شخص‌ثالث ماهیت‌اجتماعی دارد و در جهت احقاق حقوق مردم تنظیم شده است تا در صورت بروز حوادث رانندگی، مردم بتوانند از پوشش‌های این بیمه استفاده کنند.

 

عصربانک؛این‌کارشناس‌بیمه در ادامه خاطرنشان کرد: این قانون،طوری‌باید اصلاح شود که حق‌بیمه‌ها متناسب با افزایش نرخ‌ها پرداخت شود تا شرکت‌های بیمه بتوانند خسارت را به بهترین نحو پرداخت کنند.

ضرابی مهم‌ترین ایراد قانون بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری را ثالث محسوب کردن سرنشین عنوان کرد و گفت: به نظر من بیمه سرنشین باید از بیمه شخص ثالث تفکیک شود و برای سرنشین‌ها بیمه‌نامه جداگانه‌ای صادر شود.

 

مدیرعامل بیمه کارآفرین در ادامه یادآور شد: پس از اصلاح اولیه قانون بیمه شخص ثالث، راننده را نیز به نوعی شخص ثالث محسوب کردند؛ درحالی‌که راننده را که خود می‌تواند مقصر حادثه باشد نمی‌توان به‌عنوان شخص ثالث تلقی کرد؛ اما با این همه مطابق قانون برای شرکت‌های بیمه این وظیفه تعیین شده است که راننده را هم به‌عنوان شخص ثالث محسوب کنند و اگر حادثه‌ای رخ دهد شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت خسارت هستند.

 

وی صدور بیمه‌نامه برای خودرو را مشکل دیگر قانون شخص ثالث خواند و گفت: در بیمه مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری یا همان بیمه شخص‌ثالث، عامل ریسک، راننده یا مالک خودرو است وخودرو بخودی خود تاثیری در وقوع سانحه ندارد؛ اما متاسفانه در قانون فعلی راننده پرریسک و کم‌ریسک تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و قانون فعلی هر دو را با یک چشم نگاه می‌کند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار